На Калущині атовці не можуть отримати 15 гектарів землі через бюрократію

 • Сьогодні, 4 вересня, в Івано-Франківську голова облдержадміністрації Денис Шмигаль зустрівся з представниками громадських організацій учасників АТО/ООС.

  Атовці познайомилися із новим головою ОДА, а також розповіли йому про основні проблеми, з якими на Прикарпатті стикаються учасники війни на Сході.

  Олександр Соколовський, голова Калуської спілки учасників АТО, розповів про проблему із земельними ділянками

  “Була земля біля села Добровляни, 15 гектарів, яку виділили учасникам АТО. Почалась підготовка документації, і ніби процес пішов. А зараз цю ділянку передали Новицькій ОТГ. Спочатку було все нормально, зараз виявилось, що треба додавати нові папери, якісь папірці. Це навіть по тим пакетам документів, які вже були готові”, – сказав він.

  На думку Олександра, це затягування є навмисним – палиці в колеса атовцям вставляють спеціально. І це триває вже не один рік.

  Представники інституту землеустрою звинувачення в свій бік відкинули, сказавши, що вони не мають впливу на такий орган самоврядування, як рада Новицької ОТГ. А до пакетів документів дійсно треба додати нові витяги з реєстрів.

  Денис Шмигаль закликав Держгеокадастр і Інститут землеустрою спростити бюрократичні процедури для учасників АТО і не вимагати від них ніяких нових довідок. Натомість він попросив чиновників робити такі речі самим.

  “Зараз ветерани АТО стикнулися з дією української бюрократії. Вона простіша, ніж, до прикладу, німецька – але теж спричиняє складнощі”, – прокоментував ситуацію Денис Шмигаль.

  Голова обласної асоціації учасників і ветеранів АТО Мирослав Кріль навів ще один приклад чиновницької діяльності.

  “Була земля – два гектари. Її розділили на 20 атовців, і всім роздали по 0.1 гектара. А в документах при цьому писало, що по два гектари дісталося кожному. І про це гордо відрапортували попередньому голові ОДА Гончаруку”, – розповів про ситуацію Мирослав Кріль.

  До теми: У Калуші мешканці протестують проти зведення багатоповерхівки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!