На Прикарпатті активісти просять врятувати червонокнижних бізонів

 • У прикарпатських лісах вже декілька років  живуть бізони (зубри). Однак зараз вони перебувають в такому стані, що за їх порятунок взялися активісти. 

  На початку жовтня в соціальних мережах з’явилась інформація про бізонів, що знаходяться в жахливому стані у селі Мислівка Вигодської ОТГ (Долинський район),  інформують “Вікна”.

  Активістка Христина Ткач зазначає:

  «Від місцевого жителя дізнались, що їх там було 11, зараз — 3. Де поділись решту 8 — можете здогатися. Роблячи висновок по фото — цих трьох чекає та сама доля. Ніякого догодовування вони не отримують».

  До вирішення ситуації вже долучилися народні депутати і співголова МФО «Гуманна країна». Від ГО “ЮАенімалс” також направили офіційний лист у правоохоронні органи.

  Активіт Віталій Сабан додає на своїй сторінці у “Фейсбуці“, що тварини, скоріш за все, не перезимують:

  «Разом із друзями подалися до Мислівки, щоб відвідати зубриків та особисто пересвідчитись у яких умовах проживають тварини. Перші враження — шок. Зубри виснажені та голодні, без зайвих зусиль можна перелічити кістки, які пробиваються через шкіру червонокнижників. Попри те, тварини доволі комунікабельні, проявляють інтерес до відвідувачів, йдуть на контакт з людьми. Однозначно, залишати зубрів у теперішніх “газдів” небезпечно. Зиму вони скоріш за все не перезимують. Завтра готуємо клопотання до відповідних органів, щодо проведення позапланової перевірки, вилучення тварин від теперішніх нелюдів та подальшого розміщення їх до центру реабілітації диких тварин».

  Більше про те, чому зубри виявилися нікому не потрібними читайте у статті «Бізони-нелегали на Прикарпатті». 

  Місцеві стверджують, що їх привіз колишній директор Вигодського лісгоспу, аби влаштовувати полювання для високопосадовців. Що робити з бізонами, у лісгоспі не знають. Кажуть, годувати дорого, а передати нікому не можуть, бо на тварин немає жодних документів. Загалом сюди завезли близько семи десятків бізонів, муфлонів та оленів.

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!