На Прикарпатті будують Міжнародний центр зустрічей для студентів із України та Польщі

 • У селі Микуличин, на Прикарпатті, з’явиться Міжнародний центр зустрічей студентської молоді України та Польщі.

  Це супутник Міжнародного наукового центру «Обсерваторія». Це ще один спільний задум Прикарпатського національного та Варшавського університетів. Він втілюється у життя паралельно із відбудовою Обсерваторії на горі Піп Іван і так само сприятиме європейській інтеграції України, інформують на сторінці обсерваторії “Білий слон”.

  Проєкт новобудови Міжнародного центру зустрічей студентської молоді України та Польщі (МЦЗ) створювався українськими архітекторами досить тривалий час. З одного боку, треба було вдало вписати будівлю у гірський ландшафт з максимальним збереженням в архітектурі національного колориту, а, з іншого, створити надсучасний комплекс з першим у Карпатах конференц-залом великої потужності.

  Наразі його затвердив замовник, виготовили проєктно-кошторисну документацію, а наприкінці минулого року розпочались будівельні роботи.

  За ідеєю Прикарпатського та Варшавського університетів, діяльність Міжнародного центру зустрічей (МЦЗ) має бути спрямована на розвиток партнерських відносин і співпраці студентів, представників позашкільної освіти та волонтерського руху української, польської, а також молоді інших країн Європейського Союзу. Центр зустрічей сприятиме активізації процесу євроінтеграції України. Саме село Микуличин підходить для реалізації цього задуму якнайкраще, бо воно також у певному розумінні стоїть на кордоні країн, народів, культур, релігій і мов. У XIX столітті воно було найбільшим за площею селом Польщі.

  Загальна архітектурна ідея комплексу – це трикутний будинок-гражда галерейного типу. З усіх його боків – двоповерхові корпуси. Серединна частина використовуватиметься як конференцзал.

  Загалом передбачають створення 60 номерів, у яких можна розмістити від 120 до 200 осіб. Головний вхід у МЦЗ передбачили з вулиці. Є також додаткові виходи з терасами для відпочинку. Сам зал (450 кв. м) є універсальним для конференцій, концертів та будь-яких інших масових заходів на 350 осіб. Його висота сягне 12 метрів. Найнижча стеля допоміжних залів – 6 метрів.

  На першому поверсі також розташовуватимуться їдальня й кафе. Проєктом передбачено й допоміжні танцювально-тренувальні зали, які сучасна конструкція дозволяє трансформувати. З конференцзалу — вихід до річки Прут.

  З вулиці Міжнародний центр зустрічей студентської молоді України та Польщі матиме ефектний вигляд як класична гуцульська гражда з трикутними дахами та трикутними балконами. На другому поверсі, крім номерів, заплановані бібліотека та комп’ютерний зал, медіатека, відпочинкові зони.

  Нагадаємо, у Надвірній побудують спортивний басейн за понад 77 мільйонів.   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!