На Прикарпатті діти з аутизмом підкорюють гірські вершини

 • «Терапія горами. Особливі походи»: таку ініціативу запровадили батьки ГО «Янголи дощу». В межах ініціативи, дітки з аутизмом підкорюють гірські вершини, повідомляє “Сьогодні. Головне“.

  Олена Єрмилко виховує 14-річну дочку Олександру. У дівчинки аутизм. Жінка розповідає, що у зв’язку з карантином їхній розпорядок дня зазнав змін.

  «Зазвичай ми відвідуємо школу, майстер-класи, басейн. А так я зараз карантин, то нам приходиться трохи важко, і день у нас проходить одноманітно», – каже Олена.

  Тим не менш, для стабільного розвитку дитина мусить постійно чимось займатися. До прикладу, Олександра дуже любить і цікавиться будівлями пострадянського періоду, – розповідає її матір. Дівчинка гуляє вулицями і достеменно знає їхні назви, а також номери будинків. Нерідко мати з дочкою знімкують будівлі та розпитують мешканців, які в них проживають про цікаві факти.

  А нещодавно жінка створила у соцмережі Facebook спільноту «Терапія горами. Особливі походи». Олена Єрмилко зізнається, що така ідея виникла тоді, коли вона з іншою мамою випадково потрапили в благодійний похід від Ірини Галай. Це перша українка, яка зійшла на Еверест.

  «І ми з цією мамою подумали, чому б не зробити так само в Івано-Франківську, тим більше що в нас Карпати близько.Тоді і спробували», – пригадує жінка.

  Перший похід був на гору Кострич, їх супроводжували гіди. Діток було багато, на вершину зійшли всі. Каже, що не очікувала, таких щирих і приємних вражень.  

  Такі походи для діток з аутизмом і їхнім батькам можуть датися важко, ділиться жінка. Адже навантаження в них не тільки психологічне, а й фізичне. Проте додає, що коли почала займатися гірськими походами, у її дочки зникли проблеми із серцем, які виявляли раніше.

 • «Походи в нас бувають різні. До прикладу, якщо в нас збирається компанія діток меншого віку, то це залежить від батьків. Бо іноді доводиться їх нести на собі», – зізнається Олена Єрмилко.

  Зараз походи ділять на дві категорії : маленькі йдуть на невеликі відстані, наприклад гора Маковиця, скелі Довбуша, чи Білий Камінь. Попри це уже сформовали й сильнішу команду, вони долають складніші шляхи.

  Цими вихідними родини планують поїхати в Космач, щоб покататися на найбільших гірських качелях. А коли зійде сніг то будуть підкорювати гору Синяк.

  Нагадаємо, 2 квітня – міжнародний день поширення інформації про аутизм. По всьому світу люди одягають блакитний одяг, на знак підтримки людей з розладами аутичного спектру.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!