На Прикарпатті хочуть створити центр інтерпретації фортеці Пнів

 • На Прикарпатті приблизно 4 000 архітектурних пам’яток. Планують реставрувати одну із них – Пнівський замок поблизу міста Надвірна.

  Голова ГО “Надвірнянський туристично-інформаційний центр” Володимир Гринішак каже, що пам’ятка нищиться, вона не збережена, пише “Суспільне Карпати“.

  “Ми маємо проблеми із тим, що районна влада та обласна рада не мають чіткого плану дій, що робити із цією пам’яткою. Натомість ГО “Туристична асоціація Івано-Франківщини” запропонувала альтернативний шлях, який побудований на концепції сталого використання спадщини й насамперед спрямований на те, щоб економічно було вигідно”, – каже Володимир Гринішак.

  Це все втілилося в ідею створення центру інтерпретації фортеці Пнів, каже голова ГО “Надвірнянський туристично-інформаційний центр”.

  Там має бути сучасний, інтерактивний центр, де ми хочемо занурити людей в історію: показати, як жили люди там, чим вони займалися. Найперше, викликати емоції у відвідувачів, щоб вони пережили й надихнулися історією фортеці Пнів. Глобальне завдання – тримати людей якомога довше на цьому об’єкті”, – розповів Гринішак.

  За його словами, люди приїжджають на пів години, фотографуються, але не залишають грошей для бюджету. Зараз є виграний проєкт із ЄС, який має розпочатися наступного року.

  Партнером є місто Ардут (Румунія). Перше, що ми хочемо зробити, – виготовити проєктно-кошторисну документацію на консервацію, науково-проєктну документацію, що передбачено законодавством і починати роботи і планування щодо цього центру спадщини в підземеллі”, – каже голова ГО “Надвірнянський туристично-інформаційний центр”.

  До теми: Чернелицький замок на Прикарпатті планують зробити туристичною родзинкою

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!