На Прикарпатті існує кілька ОТГ, утворених всупереч перспективному плану

 Сьогодні, 7 лютого, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

Одним з питань, які розглянули депутати, стало звернення до Верховної Ради України щодо вдосконалення законодавства про вибори в об’єднаних громадах.

“У законодавстві про вибори в ОТГ є певні прогалини.Не врегульованим залишається питання довиборів представників сіл та селищ до рад міських ОТГ, які утворюються шляхом приєднання до міст районного та обласного значень”, – розповів Василь Мельничук, голова комісії.

У згаданих депутатом законах визначена процедура довиборів лише до утворених рад сільських та селищних громад, а сільські, селищні громади, які приєднуються до міських ОТГ, не мають можливості представляти інтереси громад, що є порушенням їх конституційних прав. Крім того, у зверненні згадали і про таку проблему на шляху децентралізації, як створення малоспроможних громад.

“У липні 2015 року Івано-Франківська обласна рада схвалила перспективний план формування територій громад області, розроблений обласною державною адміністрацією, як найоптимальнішу модель формування спроможних громад. Однак, в області існує кілька об’єднаних територіальних громад, утворених всупереч прийнятому перспективному плану – так званих укрупнених сільських рад. Утворення таких громад не відповідає вимогам Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Методики формування спроможних територіальних громад”, а ґрунтується тільки на одному із визначених принципів об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст – принципі добровільності. Дивує той факт, що з часом такі громади Кабінет Міністрів України визнає спроможними, не дотримуючись власних нормативно-правових актів. Досвід функціонування таких громад підтверджує їхню неефективність, фінансову неспроможність тощо”, – йдеться у тексті звернення, за яке через тиждень голосуватиме обласна рада.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!