На Прикарпатті розгорнули найдовший вишитий рушник та встановили рекорд України (ФОТО)

 • У Калуші у День вишиванки встановили рекорд України — “Найдовший рушник” завдовжки 11 м 79 см та завширшки 2 м 1 см.

  Рушник створювали працівники Фахового коледжу культури і мистецтв Калуша. Майстриня та відповідальна за процес роботи Юлія Олінкевич розповіла, що ідея створити такий рушник є колективною, пишеСуспільне Карпати”.

  “Ми довго радилися, думали створити щось цікаве, креативне, щоб місто прославилося. Порадившись, ми вирішили виготовити такий великий рушник у техніці фелтингу, що в перекладі означає “валяння”, — сказала майстриня.

  Вона додає, що виріб виконаний у непритаманній техніці для українського рушника. Його оздобили 22 орнаментами різних українських етнографічних груп. По центру зобразили емблему коледжу, а по боках – герби Калуша та України.

  “Переважно у нас вишивають, тчуть, а ми вирішили застосувати досить старовинну техніку, яка зараз набирає популярності серед декоративно-прикладного мистецтва. Орнаменти ми брали несучасні, а за основу взяли орнаменти зі спільноти українців в Америці, де вони зібрали найстаровинніші візерунки України. Але ми їх трохи стилізували, змушені були адаптувати їх до цієї техніки”, — пояснює Юлія Олінкевич.

  Над найдовшим рушником України команда працювала пів року. Юлія Олінкевич додає, що у цю роботу вклали душу та позитивні емоції.

 • “Це – патріотичний проєкт. Хотіли показати, як команда може створити масивну роботу”, — додала майстриня.

  До теми:  На Прикарпатті священник відкриває унікальну екосадибу-музей (ВІДЕО)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!