На Прикарпатті шукають IT-активістів для вирішення проблем громад

 • Приймаються проекти з Дніпровської, Франківської, Черновецької, Тернопільської, Харківської, Миколаївської, Кіровоградської, Херсонської областей, що вирішують локальні проблеми громад.

  В рамках вже другого набору до регіональних інкубаторів 1991 у Дніпрі та Івано-Франківську команда 1991 провела опитування представників об’єднаних територіальних громад, щоб виявити актуальні проблеми та розібратися чи можуть допомогти ІТ-інструменти у їх вирішенні.

  Корупція, екологічні проблеми, низький рівень безпеки, відсутність діалогу між органами влади та населення – це далеко не повний перелік проблем, що були виявлені та наразі перешкоджають не тільки розвитку громад, але й економічному зростанню цілих регіонів. Через відсутність прозорих тендерів, підзвітності місцевих органів влади, монополію на державні дані регіони страждають від корупції. Одна з найпоширеніших проблем віддалених населених пунктів – логістична відрізаність від центрів надання адміністративних послуг. Це створює для людей чимало проблем при отриманні елементарних довідок та адміністративних послуг. Так само як великі міста, СМТ та села мають проблеми з організацією ОССБ, наданням комунальних послуг.

  Актуальним питанням для об’єднаних територіальних громад є підвищення привабливості регіону серед інвесторів, що дасть змогу працевлаштувати населення та наповнити місцеві бюджети. Окрім вище перелічених проблем, громади потребують інструменти для налагодження комунікації між місцевими жителями, портали для обміну досвідом між громадами, та координації в середині самої громади. Ми впевнені, що такі проблеми можуть бути вирішені інноваційними технологіями за прикладом інших міст та країн. Ввійти в історію та змінити економічний стан свого регіону можна вже зараз. Подавай проект до безкоштовної інкубаційної програми 1991. Процес відбору складається з трьох етапів.

  Ввійти в історію та змінити економічний стан свого регіону можна вже зараз. Процес відбору складається з трьох етапів.

  1. Збір проектів через заповнення аплікаційної форми на сайті https://goo.gl/076r2u в Івано-Франківську та https://goo.gl/n6oCp4 у Дніпрі
  2. Інтерв’ювання відібраних команд
  3. Фінальний відбір за результатами конкурсу-інтенсиву в Івано-Франківську та Дніпрі

  4 березня.

  Дедлайн подачі 1 березня.

  До участі в конкурсі приймаються стартапи, які вирішують локальні проблеми українських громад, бізнесу, державних органів та можуть базуватися на відкритих даних і великих даних:

  • підвищення комфорту в місті;
  • інструменти зв’язку між громадянами та міською адміністрацією;
  • інструменти для зв’язку мерії та місцевого малого/середнього бізнесу;
  • реформування капітальних систем;
  • транспорт/енергоспоживання/дороги/сміття/ЖКГ-ОСББ;
  • аналіз державних даних та вдосконалення державних послуг.

  Інкубатор 1991 на конкурсній основі відбирає п’ять найкращих проектів та допомагає “прокачати” їх від ідеї до запуску продукту. Стартап отримає офісне приміщення на строк інкубаційної програми, прямий контакт з держадміністрацією, можливість зустрічі з державними структурами всіх рівнів, технологічну підтримку програми Microsoft Bizspark, доступ до кращих менторів (серед менторів попередніх програм були: Яніка Мерило, Олександр Краковецький, Давід Кізірія, Юрій Назаров, Ольга Горенко, Макс Нефьодов, Микола Савін, Оксана Борисенко, Євген Саранцев, Олена Калібаба та інші – понад 30 менторів). Це люди, що змінюють своїм досвідом та менторством, допомагають досягти успіху проекту прискореними темпами. Зустріч та рекомендації  потенційним донорам та інвесторам під час ДемоДня та після нього, а також звернути на себе увагу ЗМІ.

  Наразі випускники національного інкубатора 1991 отримали інвестиції (AgriEye, Ecoisme, 007) та масштабуються на нові ринки, інтегровані у державний сектор (007, Антикорупційний Монітор/АКМ, ОпенАДВ, Navizor), співпрацюють з державним сектором (Поліклініка без черги, Ліки Контроль, Штрафи UA), співпрацюють з великими корпораціями завдяки програмі інкубації (Navizor, Adtena); знайшли часткову підтримку донорів (Digital Police). Були відібрані у міжнародні бізнес-інкубатори та пройшли/проходять програму (MyHelix/Hubraum, Ecoisme /TechStars, Adtena та Navizor/Rayorson Universtity DMZ).

  З появою Інкубатору 1991, де стартапи прокачують свої проекти та впроваджують в життя інновації, в місті та регіонах перезавантажуються агро та енергетичний сектори, медицина, поліція, інфраструктура, розробляються аналітичні системи, що допомагають громадянам контролювати та впливати на управління державою. Тридцять п’ять проектів вже працюють в країні, створено більше ніж 300 робочих місць, розбудовується екосистема, що акумулює інновації. Інкубатор став  каталізатором для IT-стартап комьюніті у розвитку нових ніш бізнесу в Україні та регіонах.

  Нагадаємо, 12 січня 2016 року, ГО SocialBoost за підтримки Western NIS Enterprise Fund і компанії «Майкрософт Україна» оголосила про запуск 1991 Open Data Incubator – першого в Україні некомерційного інкубатора IT-проектів на основі відкритих даних. Мета проекту – трансформувати великі обсяги відкритих даних в ресурс для створення стартапів, які зможуть надавати сервіси українським громадянам, компаніям та державним органам. Проект покликаний «оцифрувати» такі сектори економіки як агробізнес, енергетика, інфраструктурні проекти, державні послуги для громадян і внутрішні аналітичні системи в державі, налагодивши взаємодію IT-розробників, громадських організацій та аналітичних центрів з органами державної влади.

  Ініціатива працює у рамках проекту DOBRE за підтримкою міської ради Івано-Франківська та профільних департаментів та міської ради Дніпра. Допомагає у запуску інкубатору 1991 у Івано-Франківську платформа “Тепле місто”. Проект фінансується Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID) під управлінням Global Communities.

 • Довідкова інформація

  DOBRE “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність”  – це програма, яка шляхом надання технічної та фінансової підтримки створить умови у 75 Об’єднаних Територіальних Громадах (ОТГ) України для покращення управління ресурсами, підвищення якості комунальних послуг, стимулювання місцевої економіки та долучення громадян до розбудови своїх громад. Програма DOBRE працюватиме в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

  Глобал Ком’юнітіс (Global Communities) э основним виконавцем програми DOBRE.  Це міжнародна неурядова організація з великим досвідом покращення місцевого врядування та розвитку громад в багатьох країнах світу, керуватиме Консорціумом DOBRE, що складається з місцевих та зарубіжних партнерів включаючи SocialBoost, Український Кризовий Медіа Центр (УМКЦ), Фундацію підтримки місцевої демократії (FSLD), Малопольску школу державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK) та Національний демократичний інститут (NDI).

  Socialboost (socialboost.com.ua) – це технологічна громадська організація, яка координує і стимулює діяльність понад 1000 IT-ентузиастів, IT-компаній і державних органів в Україні та займається впровадженням IT-складової в рамках програми ДОБРЕ. Проводить хакатони на соціально важливі теми, в тому числі пов’язані з новітніми медіа, візуалізацією даних і відкритими державними даними. SocialBoost вже розробила державні ресурси data.gov.ua, ogp.gov.ua і десятки інтерактивних карт, сайтів для нішевих спільнот. SocialBoost виросла із серії хакатонів для ІТ-волонтерів на тему створення цифрових сервісів на основі державних даних. За 3 роки існування організації було проведено понад 10 національних хакатонів і ще більше регіональних заходів. У хакатонах SocialBoost взяли участь понад 1000 осіб, понад 800 ідей було подано на розгляд журі та понад 20 проектів отримали фінансування.

  Інкубатор «1991 Open Data Incubator» (http://1991.vc/) – некомерційний інкубатор, який допомагає незалежним IT-розробникам створити стартапи та сервіси на основі великих масивів відкритих даних, які будуть корисні українським громадянам, компаніям та державним органам. Інкубатор ІТ-проектів на основі відкритих даних реалізується на гранти міжнародного донора WNISEF, у Дніпрі та Івано-Франківську – фінансування відбувається за допомогою USAID під управлінням Global Communities, за сприяння Кабінету Міністрів України, окремих міністерств і міжнародних організацій таких як Microsoft, Open Knowledge Foundation, Open Data Institute.

  Про корпорацію Microsoft

  Заснована в 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал. З 2003 року в Україні працює компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення, а також впровадження і локалізація новітніх технологій на території України.

  Додаткову інформацію про компанію та продукти Microsoft можна знайти на веб-серверах Microsoft: http://www.microsoft.ua

  Microsoft ® є товарним знаком Microsoft Corporation в США та / або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.

  IMG_3527

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!