На Прикарпатті судили чоловіка, який ухилився від мобілізації через викривлення рук

 • Чоловік отримав бойову повістку, пройшов ВЛК, яка визнала його обмежено придатним, але у військкоматі не з’явився.

  На Прикарпатті засудили чоловіка, який ухилився від мобілізації. Попри викревлення рук і травму хребта його визнали обмежено придатним до військової служби, йдеться у вироку Тлумацького районного суду Івано-Франківської області.

  Наприкінці грудня минулого року чоловік отримав бойову повістку. Він пройшов ВЛК, яка визнала його обмежено придатним, і він мав з’явитися до військкомату 2 лютого 2024 року, але цього не зробив.

  У суді чоловік розповів, що проживає сам, дружини, дітей та батьків немає. Крім того зазначив, що має хворобу, пов`язану з хребтом, внаслідок чого йому викрутило пальці обох рук та лікарі на ВЛК порекомендували зробити операцію на обидві руки. У вчиненому чоловік розкаявся і попросив суворо його не карати.

  Суд встановив, що обвинувачений має діагнози: долонний фаціальний фіброматоз обох кистей, тендовагініт (хронічне запалення сполучнотканинних оболонок, які оточують сухожилля) вторинну дистальну невропатію лівої кисті, аномалію розвитку нирки та лівобічний сколіоз, міжхребцевий остеохондроз тощо і потребує стаціонарного лікування та оперативного втручання, що підтверджується довідкою КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Обертинської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області № 127 від 13.05.2024 року.

  «При призначенні покарання суд, враховуючи вищевказані обставини, що пом`якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, а також стан здоров`я останнього, приходить до переконання, що саме покарання у виді пробаційного нагляду буде дійсно справедливим щодо досягненням мети покарання», — йдеться у вироку суду.

  Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 ККУ та засудив до 1 року пробаційного нагляду.

  До теми: На Прикарпатті суд зобов’язав відрахованого курсанта виплатити майже пів мільйона гривень університету

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!