На Прикарпатті судитимуть мешканця Покровська, який агітував переходити на бік агресора

 • СБУ передала до суду обвинувальний акт щодо мешканця Покровська.

  Він агітував переходити на бік РФ та “скидати владу нацистів” зі зброєю в руках, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Управління СБ України в Івано-Франківській області.

  Співробітники Управління СБУ в Івано-Франківській області затримали шанувальника Росії в Донецькій області наприкінці 2022 року. Відтоді він перебуває під вартою.

  Слідчі встановили, що ідеї та погляди, які пропагував чоловік, були свідомо націлені на те, щоб схилити людей до активних дій. Зокрема, їм пропонувалося долучатися до російського телеграм-каналу з інструкціями про те, як діяти та де взяти зброю. Агітатор прирівнював російську агресію до “хрестового походу проти коричневої нечисті”, а бомбардування українських міст у його поширеннях було “справедливою відповіддю”.

  Він захоплювався вищим керівництвом РФ та його ставлениками на окупованих територіях, героїзував російських вояків, кадирівців і бойовиків. У період організації російськими маріонетками судилища над оборонцями Маріуполя агітатор виступав за страту українських героїв. Також погрожував тотальним знищенням «нацистів» і повішанням киян.

  Агітатор обвинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу:
  ▪ ч. 2 ст. 109 – розповсюдження матеріалів із закликами до насильницького захоплення державної влади;
  ▪ ч. 2 ст. 110 – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України;
  ▪ ч. 3 ст. 436-2 – виправдовування збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників.

  До теми: У Сумах затримали російського агента, який намагався влаштуватися до ОВА

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!