На Прикарпатті відкрили лінію з вирощування сіянців лісових культур

 • У філії «Вигодське лісове господарство» Карпатського лісового офісу, що на Прикарпатті, у міжнародний день лісів відкрили новітню лінію з вирощування сіянців.

  Будівництво насінневого центру розпочали у 2022 році. Роботизована лінія шведської компанії ВСС надзвичайно продуктивна, забезпечує високу схожість насіння із закритою кореневою системою. За зміну виробництво може виробляти майже 300 тис. одиниць касет із сіянцями, повідомляє «Галицький кореспондент».

  Система складається з восьми агрегатів, кожен з яких має свою функцію. На першому етапі спецкасети заповнюють субстратом, далі – висів насіння, яке розміщується в центрі лунки. Це дозволяє сформувати правильну кореневу систему, а відтак – гарантує високий відсоток приживлюваності.

  Весь процес відбувається під контролем працівників.

  Далі касети сортують та транспортують до теплиць, де у відповідних умовах насіння проростає. Така система дозволяє пришвидшити ріст на 50%.

  У планах філії зробити ще одну теплицю та ще два поля дорощування, щоб максимально використати територію.

  Дві теплиці та чотири поля дорощування дозволять вийти на 3-3,5 мільйонів саджанців лісоутворючих порід, що дасть змогу за два роки забезпечити Івано-Франківську область власним посадковим матеріалом.

 • До теми: Лісівника Анатолія Вертепного посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!