У Білоберізькій ОТГ відкрили опорну школу (фото)

У Білоберізькій об’єднаній територіальній громаді, яка є найвисокогірнішою прикарпатською ОТГ, запрацював опорний навчальний заклад з трьома філіями.

Оновили матеріальну базу у самому Білоберізькому ліцеї, проте, не забули і про філії. У зв’язку з ліквідацією юридичної особи і перетворення на філію, тут відбулось справжнє оновлення. Адже, як говорить завідувач Барвінківської початкової школи Лілія Сливчук, тих 18 учнів у двох класах-комплектах, мають усе те ж саме, що і в учні в ліцеї у центрі громади.

«Для наших двох з’єднаних класів за власні кошти громади придбали усе необхідне для повноцінного впровадження стандартів Нової української школи. Маємо роздатковий матеріал для дітей, нові меблі, ноутбуки, інтерактивні дошки та підключення до Інтернету, завдяки чому можемо використовувати навчальний матеріал напряму з мережі. У самому приміщенні зробили капітальний ремонт», – розповідає Лілія Сливчук.

У Білоберізькій ОТГ повністю з забезпечили усім необхідним початкову школу згідно стандартів нової української школи, а вчителі, які працюють з початковими класами пройшли відповідне підвищення кваліфікації. Кажуть, нові методики і додаткове обладнання робить навчальний процес легшим і цікавішим для дітей. Після садочка діти ще краще сприймають через гру, тож конструктори LEGO, ляльковий театр і яскраві набори магнітів для них – саме те.

«Дітям подобається такі методики навчання, це у певному сенсі ускладнює роботу вчителям, але зараз багато в чому ми використовуємо гру, що раніше не практикувалось. Після року роботи за новими методиками, можу сказати, що діти вчаться працювати у групах, висловлювати свою думку, це величезний прогрес в освіті», – говорить вчитель початкових класів Білоберізької опорної школи Ярослава Павлюк.

А завдяки перетворенню в опорний навчальний заклад отримала багато нового навчального обладнання і матеріалів і старша школа. Найпотрібнішим, за словами вчителів-предметників, були комплекти для дисциплін природничо-математичного циклу.

В опорному навчальному закладі Білоберізької ОТГ зараз загалом навчається 170 дітей.

Особливістю цього опорного навчального закладу є складна територіальна доступність. Філії Білоберізького ліцею розташовані на відстані 3-5 і навіть 7 кілометрів, але враховуючи високогірні особливості та поганий стан доріг, це дуже багато. В зимовий період дістатись до ліцею з віддалених сіл дуже складно, тож з ініціативи сільського голови Білоберізької громади Дмитра Іванюка тут створили пришкільний інтернат, де діти проживають з понеділка по п’ятницю і можуть повноцінно навчатись у комфортних умовах.

До теми: Франківська школа отримала комплект електронних книг (фото)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!