На Прикарпатті встановлять 14 пунктів моніторингу чистоти повітря

 • Сьогодні, 5 листопада, в Івано-Франківську відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму.

  Депутати розглянули вісім питань, які стосувалися навколишнього природного середовища. Зокрема, мова йшла про нову обласну програму – державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря Івано-Франківської області.

  “Всі ці документи вже розробило та погодило міністерство. Мова йде про всю Івано-Франківщину, крім Івано-Франківської ОТГ – вона має створити свою таку програму. Наразі в області маємо 313 підприємств, які здійснюють викиди забруднювальних речовин в атмосферу”, – сказав Андрій Пліхтяк, начальник управління екології та природних ресурсів ОДА.

  Планується встановити чотири стаціонарних пости спостереження за чистотою повітря, 10 автоматизованих постів біля великих підприємств-забруднювачів, а також один пересувний автомобільний пункт спостереження за атмосферою. У програмі є і схема розміщення цих пунктів.

  “Цей автомобіль зможе виїхати і перевірити якість повітря в будь-якій точці нашої області. Плануємо проводити спостереження за такими забруднюючими речовинами, як діоксид сірки, діоксид азоту, оксид вуглецю, бензол, свинець, арсен, кадмій, тверді частки”, – сказав Андрій Пліхтяк.

 • Фінансування цієї програми, строком на п’ять років, становитиме 71 мільйон 450 тисяч гривень. Із цієї суми державний бюджет має виділити 50 мільйонів, решта – із місцевого бюджету.

  Читайте також: У Франківську “Теплокомуненерго” оштрафували на дев’ять мільйонів за викиди

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!