На Прикарпатті взялися розробляти ще один історичний туристичний маршрут (фото)

 • Прикарпатські науковці розглядають перспективу формування історичного фундаменту навколо церкви Спаса у селі Залуква Галицької ОТГ і планують створити туристичний веломаршрут.

  Це обговорили сьогодні, 2 грудня, на ініційованому круглому столі “У пошуках палацу Володимирка Володимировича”, інформує “Галицький кореспондент“.

  Метою є популяризація української середньовічної історії й відзначення 880 річниці утворення об’єднаного Галицького князівства.

  “Близько 1000 років тому Володимирко об’єднав західноукраїнські землі й створив Галицьке князівство. Тепер віднайшли ці землі і там зараз пустка. Ми вважаємо, що така важлива історична постать заслуговує на те, щоб як мінімум там був історичний комплекс”, – говорить Володимир Олійник в.о. генерального директора Національного заповідника “Давній Галич”.

  Втілювати задум планують в декілька етапів. Вартість початкового етапу проєкту від 50 до 200 тисяч гривень.

  “Тема, яка пов’язана з давнім Галичем є актуальною. Галич для свідомих українців не просто місто, яке має культурну спадщину, а яке сформувало низку важливих похідних в історії нашої держави. Знаємо скільки за участі галицьких князів було битв, але це маленька частина історії. Це важлива частина українського народу, і дуже важливо, коли ми маємо можливість проводити круглі столи й дискутувати на цю тему. Тоді ми будемо розуміти свою роль у сьогоденні”, – наголошує Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації.

  Під час заходу науковці виступили з доповідями.

  Учасники круглого столу планують продовжити наукові археологічні й геофізичні дослідження фундаменту церкви Спаса та прилеглої території.

  Національний заповідник “Давній Галич” звернеться до Кабінету Міністрів України, Міністерства культури та інформаційної політики України, Івано-Франківської ОДА та Галицької ОТГ профінансувати консервацію та музеєфікаціїю фундаменту церкви Спаса та виготовлення проєктно-кошторисної документації.

  Також ревіталізацію історико-культурного середовища палацового комплексу Галицького князя Володимирка Володаревича.

  Читайте також:  Колишній заступник мера Галича став очільником заповідника “Давній Галич”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!