На Прикарпатті за співпрацю з ворогом судитимуть посадовців з окупованих територій

 •  
  Обвинувачені – «голова» окупаційної адміністрації Микільського на Херсонщині та «ректор університету» в Луганську, пішли на співпрацю з ворогом та працювали у взаємодії з окупаційною владою.
   
  Прокурори Івано-Франківської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно двох громадян України за фактом колабораційної діяльності та пособництва державі-агресору (ч. 5 ст. 111-1, ч.1 ст.111-2 КК України), пише Галицький кореспондент. 
   
  Обвинувачені добровільно зайняли посади та підтримували реалізацію узурпованих владних повноважень на захоплених територія.
   
  Зокрема, голова в незаконних органах місцевого самоврядування проводила агітаційну діяльність з метою популяризації ворожої влади, а також формувала списки жителів для незаконного референдуму про входження окупованих українських територій до складу Росії.
   
  Очолити громаду їй, як уродженці РФ та проросійській активістці, запропонував заступник гауляйтера Херсонщини. Після звільнення правобережжя Херсонщини вона втекла до Росії.
   
  Ректор так званого Луганського університету імені Володимира Даля у липні 2022 року організував у приміщенні університету засідання так званого другого складу громадської палати луганської народної республіки, на якому було прийнято рішення щодо створення «громадського штабу референдуму про приєднання «ЛНР» до складу РФ».
   
  Він увійшов до цього штабу та приймав активну участь у підготовці та проведенні псевдо референдуму, а також надав приміщення навчального закладу для голосування та розміщення так званої виборчої комісії.
   
  Обоє обвинувачених знімались у пропагандистських відео та видавали незаконний референдум за довгоочікувану подію для громадськості окупованих територій.
   
  Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Івано-Франківській області.
   
   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!