На Прикарпатті жителі збирають підписи проти центру перетримки і реабілітації собак

 • У Старому Лисці, що на Прикарпатті, жителі збирають підписи проти центру перетримки і реабілітації собак, який два місяці працює на території села.

  Люди обіцяють подати до суду на благодійну організацію, адже тварини створюють їм незручності. Також у власників ділянки невпорядкована документація, повідомляє “Суспільне Карпати”.

  Волонтерка благодійної організації “Прихисти друга” Наталія Сербин розповідає, що наразі на перетримці у Старому Лисці є 80 собак. Майже всі потребують ветеринарної допомоги. Тварини перебувають на території поля та пасовиська. Найближчий будинок розташований за кілометр.

  “Це є вольєрна перетримка, це не притулок. Ви бачите, що тут є тільки вольєри і вони всі тимчасові. Тут є будівля, яка передбачає, щоб могли приїжджати волонтери і тут, відповідно, працювати з тваринами. Також є можливість, щоб приїжджали люди із сім’ями. Щоб вони на вихідних приїжджали до певного свого улюбленця. Брали його сюди і могли погуляти з ним”, – розповідає волонтерка БО “Прихисти друга”.

  Також на території волонтери звели переносний зоомагазин та ветеринарну аптеку. Насаджують дерева та облаштовують відпочинкову зону. Гроші на благодійну справу дав польський меценат.

  Один із жителів Старого Лисця, який категорично проти такого сусідства, – Василь Окун.

  “Я пропоную землю, будь ласка, хазяїн нехай продає і нехай купляють. Але хай будують розумні речі, а це не є розумна. Тим більше охоронна зона Франківська. Там проходить газова труба одна і друга. І тут є поклади сірки. Якраз на цій території. І там можна будувати щось розумне”, – каже Василь Окун.

  Ще дві жительки села Наталія та Світлана розповідають про недоліки такого сусідства.

  “Краще би зробили якийсь пансіонат, ніж отой собачатник, – така в мене думка. Або трошки дальше могли зробити до лісу”, – розповідає Наталія Феденько.

  “Ми, звичайно, не проти цього, але чути гавкіт собак. Заблизько до села. Влітку буде неприємний запах, самі розумієте”, – каже Світлана Федоришин.

  Сільський голова Анатолій Лущак розповідає, що центр перетримки собак не може функціонувати на цій території і є незаконним. Адже, відповідно до генерального плану, ділянка призначена для сільського господарства чи житлової забудови.

  “Наче добра справа і ми не проти, але вона якось зроблена, знаєте не по-людськи. Сільська рада не знає, що там. Жодного паперу, жодного документа немає. Коли я побачив в період карантину, що було будівництво, я попередив цих осіб: не робіть цього, це протизаконно. Ніхто не реагував. І десь так будемо казати, фиркнули і пішли від мене”, – каже Анатолій Лущак.

  Власниця земельної ділянки та керівниця благодійної організації Катерина Гуменяк не змогла особисто зустрітися з журналістами “Суспільного”. Проте сказала, що планує переоформити документи. Тим часом невдоволені жителі збирають підписи проти центру перетримки собак та подаватимуть до суду.

  Нагадаємо, що франківці вийшли на протест через масове отруєння собак

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!