На Рожнятівщині планують побудувати новий міст

 • Для ТОВ СП «Будучність» це буде 55-й  міст.

  Міст на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення Рожнятів – Вербівка, що на Рожнятівщині, через аварійний стан перекрили ще у жовтні, об’їзну ж на автошляху Креховичі – Дзвиняч не відремонтували.

  Люди у відчаї та висловлюють обурення на адресу влади, дорожніх служб, які заздалегідь не подбали про безпечний рух автотранспорту. Шукаючи нові шляхи-дороги, водії курсують на своїх авто вузькими вуличками мікрорайону «Заріка», щоб скоротити шлях до об’їзної, пишуть «Вікна».

  Днями відбувся тендер і ДП «Дороги Прикарпаття» визначило підрядника капремонту моста та готується укласти договір з ТОВ СП «Будучність» (Калуш), керівником якого є Роман Павлів. Загальна вартість будівництва моста через річку Дуба – 72 млн 990 тис. гривень.

  «Проводитиметься не капремонт об’єкта, а повністю його демонтаж із утилізацією матеріалів та будівництво нового моста з навантаженням проїзду 100 тонн. Його ширина – 13 метрів, довжина приблизно – 70 метрів. Буде три прольоти по 18 метрів, а один – 12-метровий», – розповідає Роман Павлів.

  Міст стоятиме на буронабивних палях діаметром 1200 мм, по п’ять паль на берегових опорах і шість паль – проміжні. Підраховано, що на закупівлю будівельних матеріалів потрібно понад 38 млн гривень, понад 9 млн гривень становитиме заробітна плата, більше 12 млн гривень коштуватиме робота механізмів. Тільки міцних водостійких бетонів потрібно 853 кубічні метри, арматури – приблизно 74 тонни. Як мінімум із передбачених 73 мільйонів на сплату податків треба приблизно 15 млн гривень, додав керівник керівник ТОВ СП «Будучність».

  «Нині грошей на демонтаж старого і будівництво нового моста немає. На цей час виділено приблизно 108 577 гривень (0,2 відсотка від загальної вартості будівельного об’єкта) для того, щоб провести процедуру закупівлі. Коли будуть передбачені бюджетні кошти – невідомо, адже кінець року, у країні – війна. Але при наявності грошей новий міст заплановано побудувати за 12 календарних місяців. У проєкті також передбачено облаштувати тимчасовий об’їзд, залучивши кредитні кошти. І якщо нічого не завадить, не буде сильних морозів, то до нового року об’їзд буде облаштовано», – запевнив Роман Павлів.

 • Довідка

  ТОВ СП «Будучність» засновано 1992 року і збудувало вже понад 50 мостів у чотирьох областях України. Більшість з них – на Прикарпатті.

  «Стотонні» мости підприємство спорудило у Калуші, Івано-Франківську, а між селами Хотінь і Підмихайля спорудили 180-метровий бетонний перехід. За три місяці (хоч термін будівництва передбачав 18 місяців), було збудовано міст довжиною 110 метрів і з навантаженням НК-100 (сто тонн) між селами Пійло та Довге Калуське.

  До теми: Підприємець з Коломиї незаконно зводить будинки на березі річки Прут

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!