На Снятинщині 20% трирічних дітей споживають небезпечну для здоров’я воду

 • Впродовж п’яти місяців поточного року спеціалістами Снятинської міжрайонної філії ДУ «Івано – Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводились дослідження питної води з індивідуальних колодязів, яка використовується для споживання дітьми віком до трьох років по Снятинській ТГ.

  Як інформують у Снятинській міжрайонній філії, за результатами лабораторних досліджень 20% проб не відповідали вимогам санітарних норм «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», виявили перевищення за вмістом нітратів.

  Варто додати, що нітрати при перевищенні вмісту в складі води призводять до тяжких захворювань, зокрема, до водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, яка може стати причиною смерті.

  Ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо перших трьох років життя, пов’язаний, насамперед, із недосконалістю ферментних систем організму, біохімічних процесів, що відбуваються в ньому. Фактором передачі вищезазначеного захворювання може бути овочевий сік, молочна суміш, що готуються на воді, забрудненій нітратами.

  “При цьому інформуємо, що жителі району, в яких є діти до трьох років, можуть звернутися до Снятинської міжрайонної філії ДУ «Івано – Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» (колишня санепідстанція) за адресою м. Снятин, вул. Кобринських, 20, для проведення лабораторного дослідження води із криниць на вміст нітратів”, –  пояснюють фахівці.

 • До теми: Пили алкоголь: у Франківську знайшли непритомних дітей (ФОТОФАКТ)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!