На Тернопільщині через підроблений препарат двоє людей померли, семеро – без очей

 • На Тернопільщині після ін’єкції в очі підробленим препаратом «Алтузан» лікарі прооперували 22 пацієнтів.

  Сімом людям видалили по одному оку, а двоє померли від ускладнень, які з’явилися пізніше. Ще 13 пацієнтів осліпли на одне або два ока, або ж досі намагаються вилікувати зір.

  Після 10 місяців розслідування правоохоронці ще не висунули обвинувачення трьом лікарям Чортківської опорної лікарні, які проводили процедури.

  За інформацією правоохоронців, експертиза препарату «Алтузан», яким робили ін’єкції та інших речових доказів, майже завершилася. Однак слідчі збирають нові медичні документи у постраждалих, тож слідство триває, повідомляють NGL.media.

  Укол в очі провели 22 пацієнтам в офтальмологічному відділенні Чортківської опорної лікарні 16 лютого 2023 року. Увечері того ж дня люди почали масово скаржитися на пекучий біль в очах, який не проходив навіть після застосування знеболюючих.

  Уночі перших пацієнтів повезли з Чорткова в Тернопільську обласну університетську лікарню, де практично усім поставили діагноз гострий ендофтальміт (запалення внутрішньоочної тканини). За одну добу лікарі прооперували 22 пацієнти. Відтоді минуло 10 місяців.

  За цей час стан людей значно погіршився. Сімох пацієнтів відправили в Одеський інститут імені Філатова, де їм видалили по одному чи два ока. Занесена з уколом інфекція продовжила поширюватися та погіршила стан здоров’я. Ще двоє пацієнтів – 65-річний чоловік і 67-річна жінка померли через проблеми зі здоров’ям, які виникли після ін’єкції сумнівним препаратом.

  Решта пацієнтів перебувають на лікуванні. Дружина хворого, 47-річного Ореста Зрайчика, Галина, розповіла, що чоловіку довелося вставляти штучний кришталик в око, але це не допомогло:

  «Ми замінили кришталик на лівому оці, але стан погіршився. У чоловіка почались страшні болі в голові і в усьому тілі. Тому в серпні довелось видалити ліве око. Згодом почались проблеми з правим оком – глаукома, та погіршився загальний стан здоров’я, адже під час лікування довелось приймати гормони».

  Сім’я Зрайчиків вже витратила на лікування пів мільйона гривень, з яких 50 тис. гривень компенсувала одна із трьох медиків, які проводили ін’єкції.

  Після того, як люди почали масово поступати в обласну лікарню, правоохоронці розпочали кримінальне провадження і вилучили препарат. Разом з іншими доказами передали в Харків на експертизу.

  27 листопада слідчі поліції зателефонували до постраждалих і просили людей надати додаткову медичну документацію, адже розслідування продовжується.

  «Пацієнти проходили лікування в різних медичних закладах. Після того, як їхній стан більш-менш стабілізувався, вилучені медичні документи і скеровані для проведення судово-медичної експертизи. Експерти досліджують вплив препарату на здоров’я пацієнтів. У цій справі ми проводимо повний комплекс слідчих дій для того, щоб злочин розкрити, а винних притягнути до відповідальності», – пояснили в поліції.

  Розслідування триває. Однак, підозри досі нікому так і не оголосили, а за словами родичів постраждалих лікарі, які проводили ін’єкції, продовжують працювати в Чортківській опорній лікарні і приймати інших пацієнтів. Крім того, родичі не можуть подати цивільні позови, щоб отримати моральну і матеріальну шкоду. Адвокати постраждалих додають, що термін притягнення до відповідальності у цій справі – три роки, а тим часом рік вже майже минув.

  До теми: На Прикарпатті через ожеледицю у травмпунктах фіксують близько 850 звернень на добу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!