Ще одна парафія московського патріархату на Верховинщині перейшла в ПЦУ

 • На верховинській землі ще один оплот московського патріархату  остаточно здав позиції.

  Йдеться про церкву святого апостола Андрія Первозванного, що у селі Сеньківське Яблуницького старостинського округу Білоберізької тергромади. Ключі від церкви добровільно приніс у сільську раду Віктор Гаращук, на землі котрого споруджено храм, пише «Галицький кореспондент» з посиланням на місцевого журналіста Романа Клима.

  Перший, український, молебень у церкві служили священники: черемошнянського храму – Василь Попадюк і Петро Данильчик з Устерік, а незабаром правлячий архієрей єпископ Юліан призначить у високогірному селі нового священника.

  Власне, московські попи не служили у Сеньківському від перших днів вторгнення Росії в Україну. Храм, кажуть, був зачинений. Очевидно, аж тепер духівник і парафіяни, можливо, усвідомили, що грали на руку агресору.

  “Зрештою, інакше і не могло статися. Адже неподалік церкви розкинувся славнозвісний присілок Вільшєнський, де відбувся історичний бій вояків УПА, навколишні ліси ховали борців за волю України… Тож присутність на цих теренах московського духу була неприпустима”, – додає Клим.

  До теми: На Верховинщині парафія московського патріархату припинила своє існування

 •  

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!