На Верховинщині відкрили центр компактного проживання для переселенців

 • У ньому можуть мешкати 55 людей.

  У селі Красноїлля Верховинської громади відкрили центр компактного проживання для переселенців. 

  Прихисток розмістили у гуртожитку місцевого ліцею. Допомогла облаштувати центр Угорська екуменічна служба допомоги, повідомила “Суспільному” керівниця громадської організації “Громадський центр “Еталон” Леся Аронець.

  “У будівлі є кухня, душова, холодильники, меблі й все інше для комфортного перебування. Проводимо швидкісний інтернет. Плануємо допомогти людям, які тут проживатимуть, із працевлаштуванням”, — розповідає Леся Аронець.

  За її словами, відкрити центр допомагали міжнародні, громадські, волонтерські організації. Представники Угорської екуменічної служби допомоги зробили капітальний ремонт у гуртожитку, а також впорядкували систему водовідведення.

  Оселитися у центрі компактного проживання планує харків’янка Лариса Ігнатова. Жінка — освітянка, викладає українську мову і літературу в університеті та школі. Лариса Ігнатова каже: обрала б для проживання Красноїлля тільки за те, що там жив і творив Гнат Хоткевич.

 • “Оскільки Гнат Хоткевич колись приїхав і створив гуцульський театр, так і я плекаю гуцульську культуру для того, щоб її знали не лише в Україні, а й у світі. До прикладу, творів Гната Хоткевича немає у шкільній програмі. Але я обов’язково даю їх для прочитання своїм учням”, — говорить Лариса Ігнатова.

  До теми: У Калуші переселенці створили символічну квіткову локацію

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!