Наповнити бібліотеки: у Франківську відбувся благодійний книжковий ярмарок

 • 21 травня в Івано-Франківську завершився Ярмарок ідей та інновацій «Стильна бібліотека».

  Він уже третій рік поспіль наповнює шкільні бібліотеки новою літературою. Ярмарок проводиться з метою промоції дитячого читання, популяризації діяльності бібліотек та забезпечення їх сучасними дитячими книгами.

  Причина цьому – відсутність фінансування від держави. Загалом за 1,5 місяці вдалося зібрати понад 550 книг. Ініціаторками проекту стали Наталя Стасюк, Інна Брюховецька та Уляна Чупрунова. 

  Цього року формат ярмарку дещо розширився – окрім звичного збору книг, додалися окремі інтерактиви, які допомагають бібліотекарям заохочувати юних читачів.  Зокрема, були створені сім локацій – кожна з них знаходилась у різних шкільних бібліотеках і мала різні види інтерактивів: онлайн – мандрівки, мультимедійні ігри, створення лепбуків, ментальних карт.

  У програмі ярмарку були і зустрічі з письменницями Віталією Савченко та Софією Бензою, промоція підліткової літератури від Тетяни Качак, демонстарація буктрейлерів та бібліотечних локацій, виступи книжкових блогерів та ідейників заходу.

   «Ми пишемо звернення депутатам, меценатам, видавництвам, письменникам та небайдужим людям. Розповідаємо про ярмарок на радіо та телебаченні, у соцмережах – і спільними зусиллями наповнюємо полиці шкільних бібліотек», – підсумувала організаторка Наталя Стасюк.

 • Юлія Метенько,

  гурток журналістики Міського центру дитячої та юнацької творчості

  Читайте також: «Орден Місяця»: франківець Богдан Савлюк презентував свою книгу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!