Наслідок коронавірусу: у Франківську медики врятували жінку після 17 хвилин клінічної смерті

 • 11 листопада у мешканки Івано-Франківська на 17 хвилин зупинилося серце, але медики змогли повернути її до життя.

  Лікарі жартують, що, мабуть, жінки цифра 11 – щаслива. Адже 11 липня у неї День народження і 11 листопада її «витягнули з того світу», пише «Галицький кореспондент» з посиланням на 402 канал.

  47-річна Олена ніколи не скаржилися на здоров’я. Каже, у лікарні була, хіба 11 років тому, коли народжувала дитину. Навіть нежить у неї дуже рідко буває.

  Однак за тиждень до того злощасного дня у неї діагностували коронавірус. Лікувалася вдома, бо перебіг був легкий. І лише 11 листопада відчула, як почало пекти у грудях. Тоді викликала швидку. До лікарні жінку доставили у свідомості, вона ще розмовляла з лікарем у приймальному покої. Аж тут серце раптово перестало битися. На порятунок одразу кинулися медики.

  Лікар-інтерн реанімаційного відділення Діана Муханюк розповідає, що жінку з усіх сил намагалися врятувати. Адже дуже боляче усвідомлювати, що вона щойно ще говорила, як раптом зупинилося серце. Втім після 10 хвилин невдалих спробу реанімувати  пацієнтку у медиків почала загасати надія. Однак вони далі продовжували реанімаційні заходи. І через 17 хвилин таки вдалося відновити роботу серця.

  За словами завідувачки ковідною реанімацією ЦМКЛ Іванни Дидик, це дуже рідкісний випадок.

  «Більше того, вона вийшла без жодного неврологічного дефіциту. Смерть мозку настає через 3-6 хвилин після зупинки серця і дихання. Для нас всіх це було шоком і приємним здивування. Це наша особиста перемога. Інфаркт був наслідком ковіду», – додає лікарка.

 • Сама ж пані Олена не тямить себе від щастя. Каже, своїй 11-річній донечці навіть боїться розповідати, що була за крок до смерті. Однак закликає тепер всіх вакцинуватися, бо сама не встигла це зробити.

  Читайте також: Протягом листопада від COVID-19 померли 236 прикарпатців

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!