Нацполіція склала понад 12 тисяч постанов через відсутність захисних масок за два тижні

 • З часу переведення України на “жовтий” рівень епіднебезпеки правоохоронці склали 1 137 адміністративних протоколів за порушення правил карантину та 12 436 постанов щодо перебування осіб у громадських місцях без захисних масок.

  Адмінпротоколи складали переважно щодо юридичних осіб, пише “Галицький кореспондент” із посиланням на МОЗ.

  Йдеться про “Порушення правил щодо карантину людей” Кодексу України про адміністративні правопорушення. За порушення карантинних правил передбачена відповідальність у вигляді штрафу.  Для громадян – у розмірі від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, для посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  За цей же час поліціянти склали 12 436 постанов про вчинення правопорушень щодо перебування фізичних осіб без засобів індивідуального захисту у громадських будинках, спорудах чи громадському транспорті. Відсутність захисної маски у громадському місці тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Загалом, із початку запровадження карантинних обмежень на території України склали 103 774 адміністративні протоколи за правопорушення пов’язані із карантинними правилами.

  Із них найбільше стосувалось працівників підприємств та установ – 18 747 протоколів. Також 13 287 протоколів склали щодо водіїв транспортних засобів, 9 823 – щодо керівників торговельних закладів, 4 770 – керівників закладів громадського харчування та розважальних закладів.

 • За порушення правил самоізоляції склали 3 543 адміністративні протоколи. Водночас до суду вже направили 101 467 протоколів. З часу початку карантину поліцейські винесли 368 655 постанов через перебування у громадських закладів осіб без засобів індивідуального захисту.

  Читайте також: за добу на Прикарпатті виявили 381 випадок COVID-19, в Україні – 16 362

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!