Негода завдала Нижньовербізькій громаді збитків на 82 мільйони гривень

 • У громаді підтоплено понад 100 будинків.

  Через негоду, що тривала впродовж 6-7 липня, наробила лиха на Прикарпатті, найбільше постраждала Коломийщина – Нижньовербізька громада.

  Внаслідок сильних дощів відбулось стрімке підняття рівня води у річках, що спричинило масштабні підтоплення.

  У Нижньовербізькій громаді підтоплено 350 домогосподарств, 107 житлових будинків, близько 200 криниць. Цього разу вода забрала й людське життя. Нині громада оговтується від наслідків стихії. У селах досі відкачують воду з приміщень та криниць, проводять її дезінфекцію.

  “Завдала негода збитків й інфраструктурним об’єктам. У Нижньовербізькій громаді пошкоджено та зруйновано 5 мостів та мостових споруд, підтоплено дороги загального користування й комунального значення”, – йдеться у дописі голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук.

  У постраждалих громадах першочерговою є потреба в проведенні будівництва та відновлення пошкоджених гідротехнічних споруд. Так, у Нижньовербізькій, на території якої протікають одразу чотири гірські річки, – необхідно спорудити водозахисні дамби, провести регулювання русел Сопівки, Лючки, Пістиньки для захисту від підтоплення навколишніх сіл.

  За попередніми розрахунками, на відновлення пошкоджених об’єктів та будівництво нових у Нижньовербізькій громаді потрібно 82 млн грн. Там вже виготовили проєктно-кошторисну документацію. Згідно з нею, на будівництво захисних споруд потрібно понад 19 млн грн.

 • Відтак починаємо працювати з відповідними службами, щоби розробити комплекс заходів, які допоможуть запобігти масштабним підтопленням в майбутньому.

  “Окрім того, прикарпатці, які постраждали від стихії, можуть подавати заявки на одноразову грошову допомогу у межах програми соціального захисту населення”, – написала вона.

  До теми: Долинській міській раді повернули 6,8 мільйона гривень заборгованої орендної плати

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!