Непрості історії: у Франківську відкрили виставку про матерів (фото)

 • В Івано-Франківському центрі надання адміністративних послуг відкрили виставку «Портрет мами».

  Це портретні фото жінок, поряд з якими є короткі історії матері з інвалідністю, багатодітної мами, мами прийомних дітей, мами, яка втратила дитину.

  Тетяна Пігурська, керівниця проєкту каже, що виставку організувала Івано-Франківська обласна організація «Молода Просвіта».

  «Ми зібрали історії дев‘яти різних жінок. Деякі розповіді непрості, складні, та вони цінні тим, що інші матері, які мають схожі історії зможуть відчути, що вони не одні. Тут зібрані й історії тих, хто втратив дитину», – каже Пігурська.

  Учасників для проєкту шукали через соціальні мережі та медіа, а хтось просто казав, що має знайомих матерів, які пережили чи переживають складні історії.

  Ольга Мачкур, мама дитини з інвалідністю каже, що у її сина діагноз гідроцефалія (накопичення рідини в головному мозку).

  «Я не можу сказати, що виховувати дитинку з інвалідністю легко, але я дуже його люблю, це частина мого життя. Про діагноз стало відомо через півтори місяці після народження. До 9 років все було відносно гаразд, однак сталось ускладення і тепер син не ходить. Зараз йому 18 років», – розповідає жінка.

  Оксана Пілянська, також учасниця проєкту розповіла, що втратила доньку. Вона вчинила самогубство у 18 років.

  «У неї був складний підлітковий період. Я хочу сказати, що немає складних дітей, є ситуації, де батьки мають шукати причину поведінки дитини і допомогти їй», – поділилась жінка.

  Відвідати виставку франківці зможуть до 16 грудня. Далі планують її презентувати в інших районах Прикарпаття.

  До теми: прикарпатцям презентували оновлену виставкову залу у Музеї писанки

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!