“Невідомий Бортнянський”: у Франківську презентували музичні фільми

 • В Івано-Франківську у приміщенні кінотеатру “Люм’єр” сьогодні, 25 жовтня, презентували п’ять музичних фільмів.

  Ініціатори проєкту “Невідомий Бортнянський” віднайшли п’ять невідомих творів композитора та відзняли кінострічку під такою ж назвою, інформує “Галицький кореспондент”.

  Віднайдені твори Дмитра Бортнянського виконує франківський хор “Воскресіння”. Володимир Рудницький, керівник проєкту, розповів про дві головні цілі, яких вдалося досягти.

  Перша – надати крила невідомим творам Дмитра Бортнянського, видати їх, щоб будь-хто міг послухати ці твори у виконанні хору і завантажити їх. Друга ціль – сказати на весь світ, що Дмитро Бортнянський це український композитор, і сказати це не тільки емоційно, але аргументуючи фактами.

  “Я розумів яка відповідальність лежить на нас. Наша місія з вами розвивати всі ті невідомі сторінки нашої забутої історії. Також показати усьому світу, що за нашими плечима величезні скарби”, – говорить Роман Дзундза, продюсер проєкту.

  Це найбільший та найамбітніший хоровий музичний проєкт Івано-Франківська з часу проголошення незалежності України.

  Режисерка Любов Терлецька розповіла, що упродовж п’яти фільмів розповідаються цікаві факти з життя композитора. Перший фільм транслює дитинство композитора, другий – юність, третій – зріле життя, четвертий – останній період творчості. П’ятий фільм про переосмислення його творів у наш час. У фільмах можна побачити скрипку, орган, бандуру, яка є голосом українського народу, віолончель.

 • “Це була тяжка робота через велику кількість людей, переїзди, розкладання важкої техніки. Але ми отримали багато досвіду, ми почали творити кіно на Франківщині, а це дуже важливо”, – зауважив Андрій Русиняк директор ТРК “РАІ”.

  Лідія Шкрібляк, директорка кінотеатру “Люм’єр” додала, що від початку втілення ідеї вона спілкувалась із командою.

  “Скажу, що це все робилося з великою любов’ю, трепетом і повагою. Мені дуже приємно, що для презентації цих фільмів ми виділили не один, а два зали, тому що прийшло дуже багато людей”, – ділиться директорка.

  “Невідомий Бортнянський” – це п’ять коротких фільмів тривалістю близько 20 хвилин. Разом вони тривають 1 годину 40 хвилин. Надалі їх транслюватимуть на багатьох телеканалах – міських та всеукраїнських.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!