Ні — федералізації та виборам: депутати Калуської міськради звернулися до президента

 • Позачергове засідання депутатів Калуської міської ради відбулося через підписання в Мінську так званої «формули Штайнмаєра».

  Міський голова Калуша Ігор Матвійчук зазначив, що громада має право звернутися до президента з проханням конкретизувати текст цієї формули.

  “Калуська міська рада і громада стурбовані різними заявами, які наробили галасу у ЗМІ і звертаємося до президента з роз’ясненнями, адже відсутня інформація з нашої української сторони стосовно підписання «формули Штайнмаєра», що підписана у Мінську. Тому ми маємо право звернутися до президента, щоб він оприлюднив нам офіційну інформацію, що саме підписано і погоджено в Мінську”, – сказав Матвійчук.

  Проєкт звернення до президента України  зачитав секретар Калуської міської ради Роман Боднарчук, інформують “Вікна”.

  Депутати міської ради схвально оцінили рішення, зазначивши, що воно є виваженим і толерантним. Проте з урахуванням доповнень в тексті додали й інші побажання депутатів:

  — про неприпустимість проведення місцевих виборів в ОРДЛО до повного повернення контролю над державним кордоном;

  — про вчинення будь-яких дій, які б могли призвести до федералізації та порушення цілісності держави;

  — про повернення окупованих земель Луганської, Донецької областей та Криму.

  «За» проголосували присутні 24 депутати — 12 були відсутні. Окрім того, стало відомо, що координаційна рада політичних партій та громадських організацій демократичного спрямування Калущини підписала звернення, у якому виступає проти реалізації «формули Штайнмаєра», і у випадку невиконання умов залишає за собою право на безстрокові акції громадської непокори.

  Звернення адресоване президенту України, Кабінету Міністрів України, Верховній Раді і народним депутатам із Калуша Едуарду Прощуку і Олегу Марусяку.

  Читайте також: Коломийські депутати висловилися проти «формули Штайнмаєра»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!