Німеччина впорається без російських енергоносіїв, – Шольц

 • Німеччина добре підготувалася до припинення поставок російських нафти та газу і зможе обійтися без них.

  Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц у суботньому подкасті Kanzler Kompakt, передає “Укрінформ”.

  За його словами, російсько-загарбницька війна має наслідки не лише для громадян України.

  “Ми відчуваємо це і в Німеччині, наприклад, раптово припинилися поставки газу з Росії. Але ми довго до цього готувалися і тепер можемо з цим впоратися”, – заявив глава уряду.

  Він зазначив, що саме зараз Німеччина опікується трубопровідними поставками нафти з РФ, з урахуванням ситуації. Це важливо для нафтопереробних заводів у Лойні та Шведті, куди потрібно багато інвестувати. Зокрема, модернізується трубопровід з Ростока і розширюються спроможності порту там.

  Уряд, за словами його очільника, дбає про те, щоб робочі місця були забезпечені, щоб заробітна плата була гарантованою, навіть у складних умовах. Але головне – існування надійного постачання нафти з Ростока, а також із Польщі. Для того, щоб це вдалося, було запроваджено довірче управління “роснефтью” в Німеччині. Тепер майбутні інвестиції можуть здійснюватися не лише на місці, а й у трубопровід та постачання нафти.

  “Ми інвестуємо в майбутнє та гарантовані робочі місця”, – підсумував канцлер.

 • Напередодні було вирішено передати російські “дочки” російського монополіста – Rosneft Deutschland GmbH і RN Refining & Marketing GmbH – під опіку Федерального мережевого агентства. Шольц назвав це “далекосяжним енергетичним рішенням для захисту країни”.

  Він також заявив, що Росія більше не є надійним постачальником енергоносіїв, що вони знають давно. А останні кілька тижнів показали їм це”.

  До теми: На Херсонщині окупанти посилять фільтрацію задля отримання місцевими паспортів РФ, – Братчук

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!