Нова дорога М-30 з’єднає Прикарпаття зі всією Україною

 • Будівельно-ремонтний сезон на дорогах державного значення Івано-Франківської області – в розпалі.

  За кошти із Державного бюджету в рамках Національної програми «Велике будівництво» розпочата реалізація масштабного проєкту – реконструкція а/д М-30 Стрий – Ізварине на км 44+297 – км 61+197. На знаковому об’єкті роботи розгорнуті на всій ділянці – від Рогатина до межі зі Львівською областю.

  Амбітний план — зшити Україну найдовшою дорогою до 30-ї річниці Незалежності. Укравтодор має намір з’єднати Львівську та Луганську області єдиною магістраллю. Новий маршрут М-30 Стрий — Ізварине об’єднає дві дороги міжнародного значення: М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка та М-04 Знам’янка – Луганськ – Ізварине. Загальна довжина траси становитиме 1392,3 км.

  Насамперед узбіччя розчистили від порослі та провели розширення проїзної частини дороги. В межах населених пунктів вона становитиме 8,5 м, на решті ділянок – до 12 м. На розчищених ділянках проводяться роботи зі зміцнення основи земельного полотна, зокрема трамбування і стабілізація з використанням захисної гратки з геотекстилю.

  Проводяться заходи із корекції поздовжнього профілю проїзної частини дороги на спусках-підйомах, насамперед поглиблення корита на 2,4 – 4 м. На таких ділянках влаштують три смуги руху. Передбачено зміну радіуса дороги на трьох ділянках. Такі заходи сприятимуть покращенню безпеки дорожнього руху.

  Проєкт передбачає будівництво трьох нових мостів. Два з них – у селі Княгиничі. Діючий, на км 49+172 через річку Свірж, уже розбирають. Облаштували об’їзну дорогу. Ще один міст – на км 49+360. Тут додатково спорудять нову дамбу та шлюз, адже обабіч дороги – аркада ставків та озеро. Розпочали демонтаж старого мосту і в селі Залужжя на км 58+285.

  Від села Залужжя до Рогатина розпочали зміцнення основи дорожнього одягу методом холодного ресайклінгу.

 • За всіма процесами здійснюється щоденний технічний нагляд. Директор ТОВ «Незалежна інжинірингова компанія» Роман Пацак та інженер підприємства Василь Мочерняк стежать за дотриманням технологічного процесу та відповідності робіт проєктній документації.

  У рамках реконструкції проєкт передбачає планування укосів та насипів, упорядкування узбіч, будівництво підпірної стінки, нових автозупинок, влаштування двох шарів асфальтобетону на проїзній частині дороги, організацію водовідведення та заміну труб, оновлення тротуарів та пішохідних доріжок у межах населених пунктів, монтаж нового бар’єрного та перильного огородження на мостах, відбійників на поворотах.

  На примиканні до дороги Н-09 Мукачево – Львів у Рогатині буде споруджена нова кільцева розв’язка.

  Читайте також: Відірвало колеса: у Болехові автобус потрапив у глибоку яму 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!