“Новий туристичний магніт”: громади Прикарпаття та Тернопільщини обмінялися досвідом

 • У Тернополі відбулася зустріч представників громад з Тернопільщини та Прикарпаття для обговорення співробітництвата обміну успішними практиками у сфері туризму.

  Зустріч пройшла на базі Тернопільського регіонального офісу Програми “U-LEAD з Європою”. Участь у заході взяли дев’ять громад з Тернопільської області та чотири – з Івано-Франківської.

  “Ця зустріч допоможе подолати спільні виклики та реалізувати спільні проєкти. Зокрема, щодо питання чистоти довкілля, відновлення або створення інфраструктури для туристів, економічний розвиток громад тощо”, – розповідає керівниця Тернопільського регіонального офісу Наталія Онищук.

  Радник Івано-Франківського регіонального офісу Максим Чопей озвучив присутнім хороші практики міжмуніципального співробітництва, наприклад, про об’єднання громад східної Бойківщини у сфері просторового планування. Також, на його думку, важливо розвивати гастротуризм у громадах.

  “Потрібна диверсифікація туристичних потоків, адже 80 % туристів їдуть у гірські райони. Тому колаборація з партнерами з Тернопільщини може стати новим туристичним магнітом”, – сказав начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Передерко.

  Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

  Юлія ВАРЧУК

  Читайте також: Є великий потенціал: у Надвірній розробляють туристичні маршрути

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!