Обережно, ведмідь: жителів Івано-Франківської ОТГ просять не ходити до лісу

 • Через загрозу нападу бурого ведмедя жителів Івано-Франківської ОТГ просять не відвідувати лісові масиви, не випасати худобу вздовж лісосмуг.

  Особливо це стосується краян, які живуть поблизу лісу (Хриплин, Черніїв, Микитинці, Вовчинець).

  До Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства надійшло звернення від громадян про появу бурого ведмедя у лісфонді Івано-Франківської ОТГ.

  Бурий ведмідь занесений до Червоної книги України. Полювання на звіра заборонено. Лісівники не мають права знищувати тварину, оскільки вона знаходиться під охороною держави.

  Про появу звіра при загрозі життю людей та домашніх тварин просимо повідомляти національну поліцію (102), службу надзвичайних ситуацій (101) та управління екології.

  • Перебуваючи у місцях, де мешкає ведмідь, говоріть голосно, створюйте помірний шум – співайте, свистіть, плескайте у долоні, носіть із собою свисток або дзвіночок.
  • Якщо сталося так, що ви зустрілися з ведмедем – зберігайте спокій і не пробуйте втікати. Найкраще – не обертаючись спиною до тварини, неспішно відходити на безпечну відстань.
  • Не робіть різких рухів, не відганяйте хижака камінням чи палицею. Реакція тварини може бути непередбачуваною.
  • Не залишайте після відпочинку у лісі харчі та сміття, щоб ведмеді не звикали до людської їжі.

  За останніх два тижні на Івано-Франківщині зафіксували кілька випадків появи ведмедів біля людських господарств. Троє клишоногих у різних районах Прикарпаття загризли чотирьох свиней, одну корову та знищили 14 бджолиних вуликів. Спонукає їх до цього, скоріше за все, звичайний голод.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!