Одне з підприємств Франківщини має мільйонні збитки через “стрибки” цін за газопостачання

 • ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” має мільйонні збитки через “стрибки” цін на газопостачання.

  Про це інформує “Суспільне”.

  “На зменшення тарифів НКРЕ реагує дуже швидко. На збільшення – довше. Коли відбувається збільшення, то збитки лягають на постачальні організації”, – так коментує ймовірне зниження цін за газопостачання Євгеній Герасименко, директор підприємства.

  Очільник “Івано-Франківськтеплокомуненерго” каже, що збитки ще не прорахували.

  “Бо це відбулося дуже швидко. У нас був нонсенс, коли були прийняті тарифи щодо постачання газу. Тоді ми підрахували миттєво: коли ціна за постачання газу була 1,15 грн за кубометр газу, а її збільшили до 1,91 грн. Якщо ми платили за транспортування газу 5,5 млн грн за місяць, то тут у нас одразу “витікало” до 10 мільйонів”, – додає Герасименко.

  Він пояснює, що попередньо в НКРЕКП планували тариф за транспортування газу – 1,91 грн за кубометр. Але, оскільки по всій країні відбуваються протести проти підняття цін на газопостачання, відповідно до постанови Нацкомісії, зменшили ціну за транспортування газу до 1,74 грн за кубометр.

  У ДМП “Івано-Франківськтеплокомуненерго” виникне проблема з оплатою цієї різниці.

  Також у підприємства, яке очолює Євгеній Герасименко, будуть збитки через рішення НКРЕКП про те, щоб ціна газу не перевищувала 6,99 грн за кубометр газу: “У нас в тарифі зараз закладено 6,65 грн за кубометр газу. Згідно з цим ми минулого тижня подали документи в НКРЕ, щоб врегулювати цю розбіжність. Коли вони будуть прийняті до розгляду, я не знаю”.

  Нагадаємо, раніше люди почали перекривати дороги через високі ціни на газ, тоді уряд встановив граничну ціну – 6,99 гривні за кубічний метр

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!