Офіс омбудсмена знає про 240 випадків вилучення дітей у біженців з України в країнах ЄС

 • Представниця омбудсмена вважає – тут є недопрацювання з боку України. 

  Через відмінності у законодавстві, у європейських країнах трапляються випадки, так би мовити, відібрання дитини у людей, з якими вона перебуває. Станом на зараз таких випадків зафіксовано 240, як повідомляє представниця омбудсмена з прав дітей, сім’ї, молоді та спорту Ірина Суслова в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

  Для прикладу, це можуть бути історії, коли мама була змушена залишитись на роботі в Україні, а в евакуацію відправила бабусю зі своєю дитиною. Бабуся не має ніякої довіреності на представлення інтересів і не вважається за європейським законодавством родичкою цій дитині. Тому соціальні служби можуть задіяти поліцію і вилучити дитину із сім’ї.

  “Ми мали повідомити людей, сказати: “Друзі, є закон, він передбачає, що, наприклад, у Німеччині ви маєте зробити ось такі процедури”. Чи що не може бути в Італії або Франції опікуном людина, яка досягла 65-річного віку. Офіс уповноваженого намагається слідкувати за цією історією, моніторити ситуацію, надавати правову допомогу жінкам або сім’ям, які опинилися в такій ситуації. Ми працюємо зараз із міжнародними організаціями, щоб врегулювати це питання, і щоб ті, хто потрапив у таку ситуацію, отримали правову допомогу і переклад”, – зазначила Суслова.

  Представниця омбудсмена пояснила, що родичі дітей, яких забрали європейські соціальні служби, мають обов’язково звернутися до консульського відділу і поінформувати їх, також вони можуть звернутися до Офісу уповноваженого з прав людини.

 • Читайте також: Литва перевірить причетність Білорусі до незаконного переміщення українських дітей

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!