Окупанти блокують популярні українські онлайн-медіа в Криму

 • Українські онлайн-медіа в Криму блокуються мінімум 11 провайдерами у восьми містах.

  Про це свідчить моніторинг Кримської правозахисної групи

  За даними аналітиків, як мінімум 25 сайтів у Криму заблоковані повністю. Ще п’ять інтернет-ресурсів заблоковані частково.

  Основна частина заблокованих сайтів – популярні українські онлайн-медіа. Згідно з результатами дослідження, мінімум 11 провайдерів у восьми кримських населених пунктах повністю блокують сайти 20 українських медіа. Це сайти Укрінформ, Цензор.нет, QHA, След.нет, Інформаційний спротив, UAinfo, Blackseanews, Апостроф, Главное, Громадське радіо, Центр журналістських розслідувань, Лівий берег, Подробиці, Стрічка, ТонеТо, ТСН, Українська правда, РБК Україна, Дзеркало тижня, Херсон Daily.

  Також повністю заблоковані сайти Лінкедін, Меджлісу кримськотатарського народу, “Свідків Єгови”, Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України та організації “Хізб ут-Тахрір”.

  Сайт прокуратури АРК та м.Севастополь недоступний у одного провайдера з одинадцяти.

  Перевірку доступності сайтів монітори провели в листопаді – грудні 2020 року з допомогою мереж 11 різних провайдерів у восьми кримських населених пунктах NeapolGroup (Білогірськ), SevStar (Севастополь), Мрія (Сімферополь), КСТ (Сімферополь), Боспортелеком (Керч), ЯлтаНет (Ялта ), SkyLine (Красноперекопський район), Гігабайт (Бахчисарай), Керчьнет (Керч), Джанкой-онлайн (Джанкой), Феонет (Феодосія).

  Постійне блокування провідних українських незалежних онлайн-медіа на території окупованого Криму порушує право на доступ до інформації для жителів півострова. Наразі безперешкодна робота професійних незалежних медіа, які регулярно інформують людей про ситуацію з поширенням пандемії COVID-19, життєво необхідна українському суспільству, включно з жителями окупованих територій.

  Продовжуючи такі обмеження незалежних ЗМІ в Криму, Російська Федерація не тільки обмежує свободу слова, але і створює додаткові ризики для життя і здоров’я жителів Криму.

  Читайте також: Росія примусово виселяє з анексованого Криму 600 українців, — МЗС України

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!