Опалення — не вмикають: у Калуші з 20 жовтня дистанційне навчання, а дитячі садки — закривають

 • Цього разу причиною є не епідемічна ситуація, а холод і відсутність опалення.

  19 жовтня в Калуші відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Ішлося про проблеми, пов’язані з початком опалювального сезону та ситуацію в закладах освіти, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Вікна”.

  Станом на цю дату немає опалення ні від котелень, ні від Калуської ТЕЦ. Тепло є лише в тих бюджетних установах, які мають котельні на твердому паливі.

  Як повідомила начальниця міського управління освіти Ірина Люклян, у закладах освіти — ситуація нездорова. Повноцінно опалюються лише окремі заклади, які отримують тепло з альтернативних джерел. А саме: Вістівська і Кропивницька гімназії, Ріп’янський і Голинський ліцеї, Калуський ліцей №1 і дошкільний заклад «Пролісок» в Кропивнику.  

  Інші заклади освіти, за словами Ірини Люклян, мають власні газові котельні, отримують тепло з котелень Калуша або від Калуської ТЕЦ, але його поки що немає. Відтак тут температура в приміщеннях є неприпустимо низькою: від 10 до максимум 16 градусів за Цельсієм. Особливо критичним є стан справ у дитячих садочках, де діти перебувають  увесь день, зокрема і сплять. 

  Щодо початку опалюваного сезону від котелень, то, як повідомив директор КП «Калуська енергетична компанія» Петро Шевчук, до 1 листопада опалення від котелень не буде.

  За рішенням комісії, з 20 жовтня заклади загальної середньої освіти, які опалюються газом, переходять на дистанційне навчання. Це Калуська і Мостищенська філії ліцею №10, Сівка-Калуська, Студінська, Копанківська гімназії, Боднарівський, Пійлівський, Тужилівський ліцеї. А також заклади загальної середньої освіти, які отримують тепло від котелень КП «Калуська енергетична компанія»: Калуський ліцей №З, Калуська гімназія №9, початкова школа №11 і Калуський ліцей імені Дмитра Бахматюка, Центр художньої творчості дітей, юнацтва та молоді.

  Також із 20 жовтня призупиняється освітній процес у закладах дошкільної освіти: «Барвінок», «Чебурашка», «Льонок», «Сонечко», «Малятко» (вони опалюються газом) та «Струмочок», «Журавлик», «Золотий ключик» (опалення від котелень КП «Калуська енергетична Компанія»)

  Крім того, з 20 жовтня припинять освітній процес у Калуській музичній школі і Голинській школі мистецтв, а в разі похолодання — заняття у ДЮСШ «Сокіл».

  Однак поки що рішення є половинчастим: у школах і дитячих садочках, які опалюються від ТЕЦ, так само холодно, однак їх на дистанційне навчання переводити не рекомендують, а дитячі садки — не закривають. Хоча тепло від ТЕЦ під питанням, адже з’ясувалося, що підприємство не має вугілля і коштів для його закупівлі.

  Читайте також: Юнака, який на смерть збив дитину в Калуші, взяли під домашній арешт

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!