Особливості гуцульського весілля на Верховинщині

  • Протягом останніх кількох сотень років обряд гуцульського весілля зазнав певних змін, але і в сучасних умовах він зберіг усі свої основні ознаки.

    Гуцульські весілля напрочуд самобутні, багаті на розмаїття пісень, цікаві, захоплюючі, хвилюючі й емоційні сцени словесних діалогів, забав та ігор, приповідок, віншувань. У них – душа горян, багата фантазія й видумка, мудрість і талант. Це – неоціненні скарби, котрі треба берегти й розвивати.

    Автентичне гуцульське має основні обряди. Дуже важливим є вбрання князя-молодого і княгині-молодої (так називають молодят гуцули), дружбів і дружок, членів родини. До прикладу, найголовніший аксесуар для княгині – вінок, прикрашений барвінком, часником і монетами, щоб гроші у родині водилися. Замість білої сукні – вдягають сорочку, яку самі ж наречені і вишивають. Вінки також на головах у незаміжніх подружок. А ось одружені жінки цього дня одягають хустки. Елементи національного одягу є у кожного гостя.

    Другою важливою ознакою є присутність гуцульських троїстих музик, які виконують основні народні гуцульські мелодії для співу і танців. Третя ознака – наявність страв гуцульської народної кухні.

    На гуцульське весілля запрошують тільки рідних, друзів, сусідів та близьких знайомих батьків і молодих. Насправді ж, за масштабами воно може сягнути кількасот гостей. Основна частина гуцульського весілля відбувається протягом двох днів.

  • Читайте також: Топ-15 найцікавіших місць Верховинщини та Найцікавіші музеї Гуцульщини

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!