П’ять найпоширеніших травм ока, які трапляються на Новий рік

 • Небезпечний Новий рік – бережіть очі!

  Якими б не були реалії, але українці люблять, а головне вміють святкувати. Проте розслаблюючись і веселячись у гарній компанії, ми часто забуваємо про безпеку, що може призводити до різного роду травм.

  Напередодні Нового року ми поцікавилися найчастішими причинами травмування очей і запитали в доктора медичних наук, професора, спеціаліста з офтальмопластики медцентру “Новий Зір” Оксану Петренко, які можуть бути наслідки для здоров’я та що робити в тій чи іншій ситуації. Дізнавайтеся й не потрапляйте в халепу!

  Корком в око

  Виявляється найчастіше на новорічних святах люди потерпають від шампанського, точніше від процесу відкорковування пляшки. Швидкість вильоту корка з горлечка така, що сила удару порівняна із пострілом з травматичного пістолета. Наслідки бувають серйозними: можливі розриви тканин ока, пошкодження судин, рогівки, кришталика, а також відшарування сітківки. Якщо в потерпілого з’являється пелена перед очима й не зникає протягом п’яти хвилин, спалахують яскраві чи темні плями або не відновлюється бічний зір, його слід терміново везти до лікарні.

  Бійка

  Досить вийти у новорічну ніч на вулицю, щоб побачити, як гарячі зірвиголови під впливом алкоголю залишають одне одному знаки уваги – тумаки та синці. А це вже вірний спосіб зіпсувати зір. Щоправда, зараз діє комендантська година, але бійки у гучних компаніях відбуваються і вдома. Тож перед тим як розмахувати кулаками, згадайте, що такі травми бувають чотирьох ступенів. Якщо в разі забитого ока першого ступеня можна відбутися синцем на пів обличчя, то інші три призводять до проблем із зором – надривів рогівки, пошкодження склери, кришталика, сітківки.

  Петарди

 • Під час воєнного стану феєрверки, петарди, салюти заборонені законом. Проте цей товар все одно продають, і на жаль, від необережного поводження з піротехнічними виробами передусім страждають діти й підлітки. Не забуваємо й про дозволені бенгальські вогні. Іскри від них або ж безпосередньо петарда потрапляють просто в обличчя. Таким чином в легкому варіанті можна обпекти слизову, а в найгіршому – втратити око. Тож доросли мають обов’язково поговорити з малечею про небезпеку цього виду дозвілля.

  Алкоголь

  Вартість спиртних напоїв зараз дуже зросла, тож не дивно, що можна запросто натрапити на фальсифіковану продукцію. Отруєння сурогатом загрожує різними проблемами, зокрема й токсичною нейроретинопатією. Іноді концентрація токсинів у “паленій” горілці настільки висока, що ушкоджує зоровий нерв та сітківку. Результат – часткова або й повна втрата зору. Тож в разі отруєння алкоголем негайно їдьте в лікарню.

  Зимові активності

  Веселитися й гарненько розім’ятися на вулиці після щедрого новорічного столу наче й непогана ідея, якби не одне але. Травми. Якщо на свято все не розтануло і є сніг, то хочеться погратися у сніжки. Сніжна куля, що поцілила в око, може спричинити контузію. За легкого ступеня ураження доцільно прикласти до обличчя щось холодне на 15–20 хвилин, та якщо помітили проблеми із зором, обов’язково покажіться офтальмологу. Інший варіант дозвілля – катання на ковзанах – небезпечне через ймовірність травмування повіки або й кісток орбіти. У цьому разі одразу ж їдьте в лікарню.

  Святкуйте Новий рік безпечно, радійте теплу спілкування і гуртом загадуйте єдине бажання: нашої скорішої перемоги! І хай раптове вимкнення світла не зашкодить вашим очам та не зіпсує настрій.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!