Після виходу фільму в Карпатах стають популярними маршрути слідами Довбуша

 •  
  З легендарним опришком пов’язаний Чорногірський гірський хребет та гора Шпиці.

  Про це в коментарі кореспонденту “Укрінформу” повідомив гірський гід Сергій Прокоп.

  “Справді, цього року після виходу фільму багато туристів звертають особливу увагу на маршрути в Українських Карпатах, що пов’язані легендами з опришком Олексою Довбушем. Так, легенда каже, що саме в урочищі Ґаджина біля чорногірської вершини гори Шпиці Олекса Довбуш ховався разом зі своїми опришками. На Ґаджині є навіть виступ, який називають сідло Довбуша – гора справді має виступ, схожий на трон”, – каже він.

  Власне, народна легенда згадує, що в урочищі Ґаджина Довбуш підстрелив чорта та надбав нелюдську силу.

  “За переказами, Довбуш полюбляв також і гору Шпиці. Це одна із вершин Чорногори, висота над рівнем моря – 1863 метри. Трохи далі від вершини розташовані скелі Шпиць, саме через них гора має надзвичайну популярність”, – каже Сергій Прокоп.

  Гірський гід розповідає, що на скелистому відрогові Шпиць є до 40 рядів скель, висота яких подекуди сягає від 15 до 50 метрів. Деякі з них мають свої назви, наприклад “Зуби Дракона”, також скелі називають “списами”, “вилами”.

  За однією з легенд, саме на Чорногорі був захований опришківський скарб Довбуша.

  “Я думаю, що його давним-давно знайшли, всупереч свідченням легенд та народних переказів, але добре, що кіно популяризує Українські Карпати”, – каже Прокоп.

 • Власне, сам фільм попри прив’язку до легенд знімався не на Чорногірському хребті, а на сусідньому Свидовецькому (за рішенням знімальної групи).

  Чорногірський хребет є найвищим гірським масивом в Українських Карпатах. Його найвища точка – гора Говерла, 2061 м. На хребті знаходяться всі українські двотисячники: Петрос (2020), Говерла (2061), Ребра (2001), Гутин-Томнатик (2016), Бребенескул (2032) та Піп-Іван Чорногірський (2022). Хребет розділяє дві області – Закарпатську та Івано-Франківську, у 1919-1939 роках уздовж нього проходив кордон Польщі і Чехословаччини. Прикордонні стовпчики збереглися й досі.

  Читайте також: “Довбуш” став найкасовішим ігровим фільмом року

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!