По вісім та шість гривень: прикарпатці можуть обрати компанію-постачальника газу

 • Що ближче початок опалювального сезону, то більше українців переймається, скільки ж доведеться платити за газ.

  За інформацією ТОВ «Івано-Франківськгаз збут», у листопаді 2020 року ціна на газ для прикарпатців, які є клієнтами товариства, становитиме 8,82 грн/куб.м, що є значним збільшенням у порівнянні з ціною попередніх місяців поточного року (вересень – 5,49 грн/м/ куб.м, жовтень – 6,77 грн/куб. м), повідомляє Івано-Франківська ОДА.

  Вартість газу, який постачає НАК «Нафтогаз» для побутових споживачів, у листопаді підніметься на 35%. Про це свідчать дані, представлені на сайті компанії. Ціна на природний газ у листопаді в рамках тарифу «місячний» становитиме 6,33 грн/куб. м з ПДВ (без вартості розподілу).

  Такі зміни ціни на паливо обумовлені, насамперед, сезонним фактором і збільшенням оптової ціни на блакитне паливо на Європейських хабах.

  Однак, клієнти, які підключили тариф «річний» у попередні періоди, будуть продовжувати платити за газ за ціною, яку зафіксували при переході на літній тариф.

  Для тих клієнтів, які в листопаді підключать тариф «річний», ціна газу на наступні 12 місяців становитиме 6,45 грн/куб.м з ПДВ (без вартості розподілу).

  Разом з тим до 31 жовтня включно ще можна встигнути підключити тариф «річний» за ціною 5,24 грн/ куб.м з ПДВ.

  Відповідно до статті 14 Закону України “Про ринок природного газу” усім споживачам гарантується право вибору постачальника. 

  НКРЕКП внесла зміни до Правил постачання природного газу, затверджених постановою від 30.09.2015 № 2496, суттєво спростивши процедуру зміни постачальника:

  Споживач, який має намір змінити постачальника газу, лише подає заяву новому постачальнику, не контактує з діючим постачальником,  заяву та усі документи на зміну постачальника має право подати в електронному вигляді, а договір про постачання газу із старим постачальником газу розривається автоматично з моменту укладання договору із новим постачальником.

  Нагадаємо, що у листопаді газ для прикарпатців подорожчає майже на 30%.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!