Подаруночок під новий рік: у Франківську людям під вікна поставили МАФ

 • Вчора, 29 грудня, о 22 год мешканцям вул. Коновальця, 128, що в Івано-Франківську, поставили під вікнами (малу архітектурну форму) МАФ. Люди викликали правоохоронців. Однак, поліція сказала, що дозволи є, відтак вони тут безсилі.

  Як розповідає мешканка вул. Коновальця, 128 кв. 1 Світлана Дащенко, тимчасову споруду поставили на прибудинковій території, і тим більше – на зеленій зоні. Відтак вона того ж вечора звернулася у службу оперативного реагування міськвиконкому. Так, жінка дізналася, що дозвіл видали підприємцю Головатому, який займається роздрібною торгівлею.

  «Не розумію на підставі чого прийняли таке рішення, – обурюється Світлана Дащенко. – Бо цей пан так вирішив? І чому він вибрав саме мої вікна?»

  Жінка додає, що міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків закликає проголосувати у соціальній мережі за Івано-Франківськ, як найкраще європейське місто. Тим часом наше місто перетворюється на ринок. «Забудовують всі прибудинкові території будками псячими», – вважає вона.

  Додамо, що у двох метрах від цієї тимчасової споруди знаходиться приміщення Укрпошти, до якої два роки тому зробили прибудову і тепер там торгують овочами. Як наслідок, два вікна квартири Світлани Дащенко знаходяться у глухому куті.

  За словами пенсіонера Анатолія Водоп’янова, вчора він уже лягав спати, як побачив, що у вікнах щось мерехтіло. Спершу думав, що це МАФ шаурми переносять, що знаходиться через дорогу. Приглядівся, а «шаурма» на місці, ставлять щось нове.

  «Вирішив Марцінків нам поставити подаруночок під новий рік», – бідкається пенсіонер.

  Його дружина Ольга Водоп’янова додає, що і її чоловік і зять – учасники бойових дій. «Зять поїхав третій раз в АТО, служить у десантній бригаді морської піхоти», – каже вона.

  «Ви ж бачите скільки машин під будинком, нема де пройти, – акцентує пенсіонерка. – Ніхто навіть не спитав. Ну як це так? Величезна буда, і ще кажуть, що будуть ставити скоро й інші, правда, через дорогу. Вони ж там поставили «шаурму», що люди вже рік воюють, бо їм смердить, а тепер ще й нам тут щось ставлять».

  «Через мій труп тільки, — додає пан Анатолій. – Я учасник бойових дій і я не допущу оце під вікнами».

  Як повідомили «Галицькому кореспонденту» в управлінні архітектури, дизайну та містобудівної діяльності міськвиконкому, МАФ поставили відповідно до рішення виконавчого комітету від 5 листопада. Однак, оскільки люди проти — на сьогоднішній виконком виноситься питання щодо відміни рішення виконкому про дозвіл на встановлення цієї споруди.

  Як повідомляв раніше “Галицький кореспондент”, в Івано-Франківську часто обурюються через появу малих архітектурних форм– якихось «будок», що зовсім не вписуються у загальний вигляд міста. 

  P.S. Виконком одноголосно проголосував, щоб відмінити рішення щодо надання дозволу. МАФ мають демонтувати.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!