Податківці розповіли, як нумерувати додатки 4ДФ і що зазначати в реквізиті «номер додатка до Розрахунку»

 • Ірина КОРОТКОВА, в.о. начальника Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків  надала роз’яснення щодо нумерації додатка 4ДФ та що зазначати в реквізиті «номер додатка до Розрахунку», а також щодо заповнення рядка 032 «Кодифікатор адміністративно – територіальних одиниць та територій територіальних громад» Податкового розрахунку.

  Наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. №4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 р. №773) затверджена форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) та Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Порядок).

  Згідно з п. 1 розд. ІІІ Порядку заголовна частина Розрахунку містить, зокрема, інформацію про додатки, що є невід’ємною частиною Розрахунку.

  У рядку 06 Розрахунку зазначається інформація про додатки (навпроти кожного виду додатка проставляється кількість додатків та кількість аркушів додатків, що є складовими Розрахунку).

  Навпроти додатків, які не подаються проставляється відмітка: на паперових носіях – прочерки; в електронній формі – поле залишається незаповненим.Підпунктом 1 п. 4 розд. IV до Порядку визначені реквізити додатка 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – додаток 4ДФ) до Розрахунку, де, зокрема, у рядку 2 навпроти напису «Звітний (податковий) період» відображаються:

  • рік та порядковий номер звітного кварталу арабськими цифрами від 1 до 4;
  • номер місяця у кварталі арабськими цифрами від 1 до 3;
  • номер Розрахунку, до якого додається додаток 4ДФ (відповідає номеру, вказаному
  заголовній частині Розрахунку);
  • номер додатка такого виду в Розрахунку.

  Таким чином, кожний вид додатку у єдиній звітності з ЄСВ, ПДФО та ВЗ має окрему порядкову нумерацію. А у реквізиті «номер додатка до Розрахунку» рядка 2 додатку 4ДФ до Розрахунку проставляється порядковий номер цього додатку із загального числа додатків 4ДФ сформованих до Розрахунку.

  Пунктом 1 розд. ІІІ Порядку визначено, що, зокрема, у рядку 032 «Кодифікатор адміністративно – територіальних одиниць та територій територіальних громад» заголовної частини Розрахунку зазначається код Кодифікатора адміністративно – територіальних одиниць та територій територіальних громад за місцезнаходженням платника податку на доходи фізичних осіб або його відокремленого підрозділу, якщо Розрахунок подається податковим агентом за його відокремлений підрозділ.

  Крім того, зазначений рядок 032 міститься в додатку 4ДФ «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» до Розрахунку, у якому вказується Кодифікатор адміністративно – територіальних одиниць та територій територіальних громад за місцезнаходженням податкового агента або відокремленого підрозділу, якщо Розрахунок подається за відокремлений підрозділ.

  Таким чином, юридична особа або фізична особа – підприємець, яка не має відокремлених підрозділів при поданні Розрахунку заповнює рядок 032 Розрахунку та рядок 032 додатка 4ДФ до Розрахунку, у яких зазначає код органу самоврядування, який є адміністративним центром територіальної громади (за Кодифікатором адміністративно – територіальних одиниць та територій територіальних громад) за своїм місцезнаходженням.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!