Покращити управління житловим фондом: пропозиції до влади міста

У суботу, 11 лютого, в Івано-Франківську відбувся форум «Управління будинком». Про досвід створення, переваги та проблеми діяльності об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) розповіли спікери зі Львова, Одеси та Івано-Франківська. Організувала зустріч політична партія «Об’єднання «Самопоміч» для голів ОСББ і будинкових комітетів та громадських активістів.

Учасники форуму заслухали та обговорили стан управління житловим фондом в Івано-Франківську, впровадження енергозберігаючих технологій та інноваційних підходів до управління житлом комунальними й приватними управляючими компаніями, ОСББ та наближення їх до європейських стандартів.

Сьогодні в Івано-Франківську існує чимало проблем, які стосуються управління житловими багатоквартирними будинками, які можна подолати тільки шляхом налагодження сталого діалогу між міською владою, громадським середовищем, комунальними та приватними управителями житлового фонду, ОСББ, мешканцями, поєднавши  спільні зусилля сторін.

image-сам

Учасники Форуму «Управління будинком» проголошують свої пропозиції до влади Івано-Франківська, які стосуються покращення управління житловим фондом міста:

  1. Затвердження нової редакції «Положення про дольову участь власників квартир (квартиронаймачів) у капітальному та поточному ремонті в багатоквартирних житлових будинках м. Івано-Франківська» та «Програми модернізації багатоквартирних житлових будинків м. Івано-Франківська на 2016-2020 рр.» Потрібно передбачити можливість подавати проекти на співфінансування поточних та капітальних ремонтних робіт будинкам, не залежно від форми управління. Комісія зі співфінансування поточних і капремонтів має діяти при Департаменті житлової, комунальної політики та благоустрою та у відборі заявок на проведення таких робіт враховувати титульні списками будинків, які потребують першочергового ремонту, затвердженими депутатською комісією міської ради з питань житлово-комунальної політики. В комісію зі співфінансування мають увійти представники ОСББ, ЖБК і будинкових комітетів, а також представники громадських організацій.

2.Формування окремого структурного підрозділу з питань самоорганізації мешканців при міському виконавчому комітеті. Всі організації, які запровадили нові форми управління житловим фондом, на сьогоднішній день залишаються без координатора зі сторони органу місцевого самоврядування. Тому необхідно створити відділ по роботі з ОСББ та впровадження нових форм управління житловим фондом.

  1.  Ухвалення цілісної міської «Програми підтримки ОСББ 2017 – 2020 рр.»
  2. Ухвалення рішення про перший ремонт в багатоквартирному житловому будинку за рішенням співмешканців будинку в межах 100 тисяч грн. з міського бюджету для новостворених ОСББ, які функціонують один повний рік після реєстрації, але не більше 3 років після реєстрації.
  3. Підтримка міською владою громадських ініціатив, спрямованих на оптимізацію управління житловим фондом м.Івано-Франківська.

Переконані, що реалізація вищенаведених пропозицій сприятиме покращенню житлового благоустрою для мешканців нашого міста.

 

Учасники Форуму «Управління будинком»

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!