Покутське кушнірство пропонують внести до списку нематеріальної культурної спадщини

  • Управління культури та туризму Коломийської міської ради пропонує кушнірство внести до Національного переліку нематеріальної спадщини України.

    “І ми всі дуже чекаємо на позитивне рішення, бо мова йде про традиції та культуру, які залишилися нам від наших предків. Колись на Покутті моду задавали кушніри. Вони робили неймовірні кептарі, кожухи та інші елементи одягу, які передавали самобутність та дух української нації. То була справді витончена робота. Зараз Коломийська громада з особливою повагою та трепетом намагається все це зберегти”, – пише міський голова Коломиї Богдан Станіславський.

    Стародавні роботи кушнірів знаходяться у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. А у селі Корнич живе знаний майстер кушнірства Михайло Вінтонюк. “Галицький кореспондент” уже розповідав, як він реставрує давні кептарі та за їхніми зразками шиє нові.
    “Але, на жаль, багато витворів кушнірів вже назавжди втрачено. Тому те, що у нас залишилося, ми мусимо оберігати. Не тільки на місцевому рівні, а й на державному”, – йдеться у повідомленні.

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!