Помер відомий науковець із Прикарпаття

 • Вчора, 19 жовтня, помер академік, вчений Любомир Пиріг.

  Про це йдеться на сайті Рогатинської міської ради.

  “Любомир Антонович був знаною і шанованою людиною на теренах краю – почесним громадянином міста Рогатина, який чимало зробив для своєї малої батьківщини. Завдяки доктору медичних наук, члену-кореспонденту НАН України, академіку АМНУ Любомиру Антоновичу про цей мальовничий куточок Прикарпаття не раз велася мова у високих кабінетах”, – йдеться в дописі.

  Рогатинська міська рада висловлює найщиріші слова співчуття з приводу смерті Любомира Пирога.

  “Нехай добрий, світлий спомин про Любомира Антоновича назавжди залишиться у серцях рідних, колег, односельчан, усіх, хто його знав, любив та шанував. Висловлюємо щирі співчуття родині та близьким покійного. Вічна йому пам’ять!”, – пишуть у раді.

  Довідково: Любомир Пиріг народився 1 березня 1931 року, в Рогатині на Івано-Франківщині, в сім’ї селян. Навчався у Львівському медичному інституті, який закінчив із відзнакою у 1945 р. У 1948 — аспірант Львівського медичного інституту. З 1954 по 1958 — лікар-ординатор, заступник головного лікаря, санаторій “Мармуровий палац” курорту Моршин.

  Член Народного Руху України, член Ради колегій; член Великої Ради Товариства української мови ім. Т.Г. Шевченка; почесний член Українського лікарського товариства Північної Америки; Голова підкомісії з питань збереження генофонду нації, Комісії ВР України з питань здоров’я людини.

  У науковому доробку вченого понад 600 праць, співавторство та редагування близько 30 монографій, підручників із низки питань різних галузей медицини, зокрема, нефрології, гастроентерології, курортології, історії медицини. Вийшли вже три видання “Біобібліографією” праць вченого.

  Видатний український вчений і громадський діяч, почесний президент Світової федерації українських лікарських товариств відійшов у Вічність на 90-му році життя.

  Читайте також: помер викладач Прикарпатського університету

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!