Понад 1100 безробітних долучилися до суспільно-корисних робіт на Франківщині

  • Це один із видів тимчасової зайнятості.

    Від початку запровадження на Прикарпатті урядового проєкту “Армія відновлення” вже 1100 безробітних осіб долучилися до виконання суспільно корисних робіт.

    Цей проєкт має оборонний характер або ж слугує для ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану, пише “Галицький кореспондент“.

    Основна мета організації та проведення таких робіт – це задоволення потреб Збройних сил України, інших військових формувань та сил цивільного захисту у зв’язку з військовою агресією з боку Російської Федерації проти України. Забезпечення функціонування економіки та системи забезпечення життєдіяльності, в тому числі соціально незахищених верств населення.

    “До суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи. Зокрема, внутрішньо переміщені, а також працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками. На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці здійснюється коштом коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати. Вона на сьогодні складає 6700 грн, що є більшою за середню виплату допомоги по безробіттю”, – йдеться у повідомленні.

    Від початку запровадження на Прикарпатті суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту “Армія відновлення” за період з 03.03.2023 по 24.10.2023 рік Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено 197 договорів на суспільно корисні роботи. До виконання яких було залучено 1100 осіб з-поміж зареєстрованих безробітних, в тому числі 103 внутрішньо переміщені особи.

    Усього за виконання суспільно корисних робіт по області виплатили вже понад 6 млн грн.

    До яких робіт залучають

    Найчастіше безробітних Івано-Франківщини залучають до виконання таких видів суспільно корисних робіт, як:

    • надання допомоги населенню. Насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища;
    • заготівля дров для опалювального сезону;
    • ремонт і будівництво житлових приміщень;
    • надання послуг в пунктах незламності;
    • роботи, пов’язані з підтриманням громадського порядку;
    • організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій;
    • плетіння захисних сіток для потреб військових.

    Читайте також: На Франківщині продовжуються осінньо-польові роботи

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!