В Україні з’явилася професія «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб»

 • До Реєстру кваліфікацій вже внесли відомості щодо професійного стандарту «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб».

  Стандарт розробили за ініціативи Мінветеранів із метою запровадження в Україні професійного супроводу ветеранів і ветеранок війни, членів їхніх сімей та родин загиблих воїнів – на шляху переходу від військової служби до цивільного життя, повідомив заступник Міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір.

  Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб надаватиме роз’яснення щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних (електронних публічних), соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг. Наприклад, з питань оформлення відповідних документів тощо.

  «Усі потреби, що виникають у ветеранів та ветеранок в рамках переходу від військової служби до цивільного життя, повинні знаходити фахову підтримку та допомогу, яка може бути забезпечена саме таким фахівцем із супроводу. Насамперед мова йде про індивідуальний професійний супровід, спрямований на допомогу нашим Захисникам та Захисницям в отриманні ними, зокрема реабілітаційних, психологічних, освітніх та інших послуг», – зазначив Максим Кушнір.

  Довідково: до Національного класифікатора України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» професію «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» (код КП 2446.2) внесли в розділ «Професіонали», група «Професіонали в галузі соціального захисту населення».

 • До теми: Корисні посилання для ветеранів, ветеранок та членів їхніх сімей

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!