Понад 50 студентів ІФНМУ пішли до армії добровольцями

 • Більше як пів сотні студентів Івано-Франківського національного медичного університету служать або перебувають у резерві місцевої територіальної оборони.

  Є серед них інструктори, санітари, а дехто уже на передовій, повідомляє пресслужба університету.

  За інформацією деканатів, з перших днів повномасштабного вторгнення Росії чимало студентів університету зголосилися долучитися як до волонтерського Центру, створеного на базі вишу, так і заявили про своє бажання йти до лав місцевої територіальної оборони. 

  У медичному резерві територіальної оборони перебуває п’ятикурсник Андрій Мойсеєнко. Хлопець каже, що іноді сумнівається, чи достатньо знає та вміє, щоби бути ефективним, але поки в очікуванні, то приходить на лекції та інструктажі з домедичної допомоги, які організовує професор Вадим Сулима, вчиться розбирати зброю та проходить інші практики на кафедрі військової медицини та медицини катастроф.

  «Шкода, що я зараз тільки на п’ятому курсі. Хотів йти на хірургічну спеціалізацію, а зараз бачу, що нашій країні дуже потрібні військові хірурги, тож піду саме цим шляхом…» – каже студент-медик.

  Третьокурсник Вадим Козій мріяв бути воєнним медиком, тож спершу навчався у військовому ліцеї, а відтак обрав вступ до ІФНМУ, оскільки саме тут була військова кафедра. Хлопець каже, що інтернатуру хотів би проходити у військово-медичній академії у Києві, але це згодом. Нині він працює на посаді санітара та організовує медслужбу у місцевій теробороні.

  «Дуже рекомендую хлопцям не зволікати, бо це справді чоловіча справа і є тут потреба в таких, як ми, – говорить Вадим. – При виїздах на тренування обов’язково має бути медичний супровід. Крім того, у мене часто запитують щось на медичну тему, і я завжди відчуваю себе потрібним».  

  Читайте також: 131 літак, 605 танків: втрати окупантів станом на 35-й день війни

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!