Порушень дуже багато: аудитор розповів про фінансові махінації на Прикарпатті

 • Сьогодні, 27 серпня, в Івано-Франківську відбулася нарада в голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля.

  Зокрема, йшлося про ефективне і цільове використання бюджетних коштів. Про це розповів Богдан Грицак, заступник начальника управління Західного офісу Державної аудиторської служби.

  Ревізією, проведеною в Коломийській міській раді, була виявлена недовиплата трьох мільйонів гривень пайової участі, а також випадок завищення вартості проведених ремонтних робіт на 700 тисяч гривень“, – сказав Богдан Грицак.

  Ще одним типовим порушенням є нецільове використання “екологічних” коштів. Такі випадки зафіксували у Надвірній та в Маріямполі.

  Порушень дуже багато. Не називатиму всі, бо не вистачить часу. За цей рік розпочато вже 11 кримінальних проваджень. А в одній із сільських рад взагалі був відсутній бухгалтерський облік. Коли про це дізналися у Києві, то мене здивовано спитали – “а що, так можна було?“, – додав аудитор.

  За 2019-й рік також було зафіксовано порушення у 182-х закупівлях. Документи спрямували до суду та поліції.

  Аудитор також додав, що є багато проблем і в новоутворених ОТГ.

 • Іноді здається, що громади отримують кошти і думають – “це наші гроші і ми можемо робити з ними все, що хочемо”. В результаті часто є випадки надмірних витрат на апарат ради ОТГ, на підвищення собі зарплат і так далі“, – сказав Богдан Грицак.

  Голова ОДА Денис Шмигаль на це відповів, що ОТГ дійсно треба періодично перевіряти – задля того, щоб не втратилася суть реформи децентралізації.

  Читайте також: Денис Шмигаль натякнув на звільнення директора департаменту охорони здоров’я

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!