Порушення авторських прав: письменники в США подали до суду на ChatGPT

  • Автори вимагають грошової компенсації.

    Двоє авторів подали позов проти OpenAI — компанії, що стоїть за інструментом штучного інтелекту ChatGPT, стверджуючи, що організація порушила закон про авторські права, “тренуючи” свою модель на романах без дозволу авторів.

    Про це 5 липня повідомило видання The Guardian, передає “Суспільне Культура”.

    Йдеться про канадську романістку Мону Авад та американського автора горорів Пола Трембле — вони подали колективний позов до федерального суду Сан-Франциско минулого тижня.

    ChatGPT дозволяє користувачам вводити команди в чат-бот, а той відповідає текстом, що нагадує живу відповідь людини. Модель, що лежить в основі ChatGPT, навчається на даних, які є у відкритому доступі.

    Проте Авад і Трембле вважають, що їхні книжки, які захищені авторським правом, незаконно “використали для навчання”, оскільки чат-бот генерував “дуже точні анотації” романів. У скарзі йдеться про те, що OpenAI “несправедливо” отримує прибуток від “вкрадених текстів та ідей”, і тому автори вимагають грошової компенсації від імені всіх американських авторів.

    За словами адвокатів Джозефа Савері та Метью Батеріка, хоча автори мають “чудовий правовий захист”, вони стикаються з такими компаніями, “як OpenAI, що поводяться так, ніби ці закони на них не поширюються”.

    Адвокати також зазначають, що книжки ідеально підходять для навчання великих мовних моделей, оскільки вони зазвичай містять “високоякісну, добре відредаговану, розгорнуту прозу”.

  • За словами Андреса Гуадамуза, викладача права інтелектуальної власності в Університеті Сассексу, це перший позов проти ChatGPT, який стосується авторських прав. Він додає, що позов досліджуватиме невизначені “межі законності” дій штучного інтелекту.

    Однак може бути важко довести, що автори зазнали фінансових втрат саме через те, що ChatGPT навчався на їхніх матеріалах, навіть якщо це підтвердиться.

    Гуадамуз зазначає, що чат теоретично може працювати “точно так само”, якби він і не “читав” книги, оскільки навчається на великій кількості інформації, яка охоплює, наприклад, обговорення інтернет-користувачів.

    Читайте також: Італія першою із західних країн заблокувала ChatGPT

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!